Home Altcoin Ripple tam gaz! Şimdi de Ripple ve MoneyGram ortak oluyor!

Ripple tam gaz! Şimdi de Ripple ve MoneyGram ortak oluyor!

Ripple tam gaz! Şimdi de Ripple ve MoneyGram ortak oluyor!

0
“sportsbet”

Ripple ve MoneyGram ortak oluyor ve Ripple stratejik anlaşmalarına bir yenisini daha ekliyor. Dünyanın en büyük para transfer şirketi MoneyGram  ile Ripple ortaklığı gündeme damgasını vuracak gibi görünüyor. Ripple son zamanlarda yine ataklarda, bakalım bu adımlar Ripple’ı nereye götürecek?


Ripple ve Moneygram ortak oluyor

Ripple global ödemelerde blockchain çözümü sunan lider konumunda ve bu alanda  yaptığı çalışmalarla gündeme gelmeye devam ediyor. Son olarak Ripple dünya çapında para transfer şirketi MoneyGram ile stratejik bir ortaklık kurduğunu duyurdu.  ilk başlangıç aşaması iki yıl olacak. Bu ortaklık sayesinde, Ripple, MoneyGram’in sınır ötesi ödemeler  ve döviz işlemlerinde anahtar bir rol üstlenecek.

Ortaklık anlaşması çerçevesinde Ripple MoneyGram’a sermaye sözü verdi, böylelikle şirket  iki yıllık bir süre içinde hisse senedi için 50 milyon dolarlık bir döviz çekebilecek.

Ripple ile olan ortaklık daha çok xRapid üzerinde yoğunlaşacak, bu şekilde anında likidite talebi çözülmüş olacak. Böylelikle de parayı bir para biriminden diğer para birimine anında gönderebilen ön ödeme şartı da azalmış olacak. XRP kaldıraç işlemi görecek, XRP ledger ana defteri  para gönderme ve alma işlemlerinde köprü vazifesi görecek.

XRP işlem ücretlerinde sadece kuruş kadar bir maliyet sunarak en etkin yöntem olmaya devam ediyor. Diğer işlemler 30 dolar maliyet sunarken XRP neredeyse 1 cent kadar bir maliyet çıkarıyor. Aynı şekilde XRP’nin ortalama işlem süresi diğerlerine kıyaslanamayacak kadar kısa. Diğer işlemler 15 dakikadan 1 saate kadar değişirken XRP işlemleri saniyeler içinde geçekleşiyor.

MoneyGram CEO’su Alex Holmes

MoneyGram Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Alex Holmes, “Ödemeler sektörü geliştikçe ve olgunlaştıkça, biz de platformumuzu geliştirmeye devam etmek ve A noktasından B noktasına fon sağlamak için en etkili çözümü bulmak ve uygulamak durumundayız” diyor. “Ripple’ın xRapid ürünü sayesinde,fonlarımızı dolardan diğer para birimine anında 7 gün ve 24 saat çevirebiliyoruz. Bu şekilde  işlemlerimizde devrim yaratma ve küresel likidite yönetimimizi çarpıcı bir şekilde düzenleme potansiyeline sahip oluyoruz.”

”MoneyGram, küresel olarak 600 milyar dolarlık para transfer piyasasında faaliyet göstermekte ve 200’den fazla ülke ve bölgede milyonlarca müşteriye hizmet vermekte ve birçok para birimini desteklemekte. Bugün, MoneyGram pek çok para biriminin önceden satın alınmasını gerektiren ödeme yükümlülüklerini yerine getirirken geleneksel döviz borsalarına güvenmek ve onlarla çalışmak durumunda.

Ancak Ripple ile gerçekleşen bu stratejik ortaklık sayesinde MoneyGram hem maliyetleri azaltacak, bilanço verimliliğini geliştirecek, riskleri azaltacak ve hem de anahtar konumdaki para birimlerini kendisi belirleyecektir.”

“Bu stratejik ortaklık, MoneyGram’ın faaliyetlerini büyük ölçüde iyileştirmesini ve dünyadaki milyonlarca insanın bu ileri düzey verimlilikten faydalanmasını sağlayacak. Bu, sınır ötesi ödemelerin geliştirilmesinde çok büyük bir dönüm noktası ve şirketlerimiz arasında uzun vadeli, çok stratejik bir ortaklık yapmayı ise dört gözle bekliyorum

Bakınız:Ripple’ın XRP’si azalan üçgen formatını kırdı: Rally başlayabilir

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
cryptopazar_koinmedya
0
0
0