Home Bitcoin Polonyalı banka Ethereum blockchain’ini tercih etti

Polonyalı banka Ethereum blockchain’ini tercih etti

Polonyalı banka Ethereum blockchain’ini tercih etti

0
“sportsbet”

Ethereum blockchain ağının kalitesi diğer kurumları etkiliyor. Polonyalı banka Ethereum blockchain’ini kullanacak. Bu sayede Ethereum da bankacılık ve finans sektörüne giriyor.


Polonyalı banka Ethereum blockchain’ini kullanacak

İkinci büyük kripto para Ethereum, bankacılık ve finans sektörüne giriyor. Ethereum bu amaçla Polonyalı bir banka ile anlaştı. Varşova merkezli Alior Bankası, işlemlerinde blockchain teknolojisini kullanmaya karar verdi. Banka blockchain hizmetini Ethereum’dan alıyor.

Alior Bankasının müşterileri, ellerindeki finansal dokümanların gerçek olup olmadığını kontrol etmek için Ethereum’un blockchain ağını kullanacak.

Alior Bankası bu sistemi kullanan ilk bankalardan olacak. Yani finansal evrakların blockchain üzerinden test edilme imkanını tanıyan ilk bankalardan olacak. Örneğin elinde vadesi gelmemiş bir çek olan şahıs, bu çekin sahte olup olmadığını Alior Kimlik Belirleyici (Alior Authenticator)’dan öğrenebilecek.

Bankanın yöneticilerinden Tomasz Sienicki, bu konuda şu açıklamalarda bulundu:

“Yenilikçi çözümler sunmak ve diğer bankaların bizi takip etmesini istiyoruz. Bir banka bizim sistemimizi kopyalarsa memnuniyet duyarız. Blockchain sisteminin halka açık biçimde de kullanılabileceğini göstermek istiyoruz.”

Bu ara “özel blockchain” ve “kamu blockchain” kavramları arasında bir tartışma yürütülüyor. Kimi kurumlar kendi blockchain ağını kurarak bu teknolojiden yararlanırken kimi kurumlarda Ethereum ve Ripple gibi “özel blockchain” ağlarını kullanmayı tercih ediyor. Alior Bankası bu açıdan özel blockchain ağını kullanmayı tercih ediyor.

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

Altcoin mezarlığı: Başarısız kripto paralarının son durağı

Güney Kore Bitcoin ve kripto para borsalarından önemli adım

Ripple, Güney Kore merkezli Coinone Borsası ile anlaştı

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

cryptopazar_koinmedya
0
0
0