Home Altcoin Libra kripto para piyasaları için iyi mi kötü mü? Justin Sun cevaplandırıyor

Libra kripto para piyasaları için iyi mi kötü mü? Justin Sun cevaplandırıyor

Libra kripto para piyasaları için iyi mi kötü mü? Justin Sun cevaplandırıyor

0
“sportsbet”

Facebook’un Libra ile piyasaya girmesi akıllara şu soruyu getiriyor: Libra kripto para piyasalarının sonunu mu hazırlıyor? Justin Sun’a göre tam tersi aksine boğa koşusuna neden olacak.


Libra kripto para piyasalarının sonunu mu hazırlıyor?

Facebook ve arkasındaki uluslararası şirketler ordusu ile kripto para piyasalarına giriyor. Facebook’un çıkaracağı kripto paranın adı Libra. Libra sadece kripto para piyasalarını değil küresel ekonomiyi de şekillendirecek potansiyele sahip.

Libra, Facebook’un önderliği ile bir ortaklık şeklinde oluşturuluyor. Libra Ortaklığının genel merkezi Geneva, İsviçre’de olacak. Libra Ortaklığının arakasındaki şirketler ise MasterCard, Visa, eBay, Calibra, Spotify, Uber, Lyft, Vodafone, Coinbase, Xapo, Andressen Horowitz ve Thrive Capital.

Libra, Bitcoin ve kripto para piyasalarını nasıl etkileyecek? 

Şimdilerde kripto para piyasalarındaki temel soru bu. Kimileri kaygılı. Ancak Tron’un CEO’su Justin Sun bu gruptan değil. Justin Sun, bugün paylaştığı tweet’inde Facebook ve Libra’nın FOMO’ya (bir şeyleri kaçırırım korkusu) neden olacak ve kripto para piyasalarında boğa koşusuna yol açacak. Justin Sun’ın tweet’ini aşağıda görüyoruz.

Facebook’tan önce dünyanın en büyük bankalarından JP Morgan, “stabil coin’i” ile piyasaya girmişti. JP Morgan’ın piyasaya girmesi, Nisan ayından sonra Bitcoin ve birçok kripto para da başlayan fiyat artışlarına engel olmadı.

Benzer durum Libra için geçerli olacağı düşünülüyor. Kurumsal firmaların kripto para piyasalarına girmesi bu piyasadaki potansiyeli yansıtıyor. Bu vesile ile birçok geri duran yatırımcının kripto para piyasalarına girmesi bekleniyor.

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

Ripple, Güney Kore merkezli Coinone Borsası ile anlaştı

Facebook’tan aldıkları tazminatı Bitcoin’e yatırdılar: Gemini Kripto Borsası ve bir film tavsiyesi

Facebook’un yeni kripto parası Libra hakkında bilmemiz gereken her şey

 Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

cryptopazar_koinmedya
0
0
0