Home Altcoin Facebook Libra’yı tanıttı – Libra hakkında bilmeniz gerekenler
koinmedya_brave

Facebook Libra’yı tanıttı – Libra hakkında bilmeniz gerekenler

Facebook Libra’yı tanıttı – Libra hakkında bilmeniz gerekenler
0
fairspin_koinmedya

Facebook Libra’yı tanıttı. Libra hakkında bilmeniz gereken her şey makalemizde. İşte karşınızda Libra ve dijital cüzdanı Calibra’nın ayrıntıları!


Facebook Libra’yı tanıttı – İşte Libra’nın ayrıntıları

Kripto para sektöründe neredeyse herkes 18 Haziran yani bugüne odaklanmıştı. Çünkü bugün Facebook çıkartacağı kripto paranın white paper’ını yayımlayacaktı. Beklenenden fazlası oldu ve Facebook hem Libra’yı hem de Libra için tasarlanan dijital cüzdan Calibra’yı tanıttı.

Libra nedir?

White paper’a baktığımızda, Libra’yı teminatlandırılmış bir stabil koin olarak karşımızda buluyoruz. Bu Facebook’un, Libra’yı, kripto para piyasasının yüksek volatilite kurundan korumak için almış olduğu bir önlem olarak olarak dikkatimizi çekiyor.

Libra, basit bir akıllı telefonu ve internet bağlantısı olan herkes için erişilebilecek olmakla beraber, Libra, kullanıcıların yerel paralarını Libra ile takas yapabilmeleri için birçok borsada listelenecek. Bunun için üst düzey bankalarla da görüşmeler sürüyor.

Dilerseniz Libra White paper’a buradan ulaşabilirsiniz.

Libra kendi Blockchain ağıyla beraber geliyor

Ethereum zinciri, Tron zinciri ya da başka bir zincir kullanmayacak olan Libra, kendi Blockchaini ile kullanıcılara sunulacak. Algoritma olarak da Byzantine Fault Tolerant consensus algoritması kullanılacak.

Libra’nın kurucu üyeleri kimler

Ödemeler: Mastercard, PayPal, Visa

Teknoloji ve pazarlar: eBay, Calibra, Spotify, Uber, Lyft

Telekominikasyon: Vodafone

Blockchain: Coinbase, Xapo

Girişim sermayeleri: Andressen Horowitz, Thrive Capital

Calibra nedir?

Calibra, Libra için hazırlanmış özel bir dijital para cüzdanıdır. Bağımsız bir mobil uygulamadan üzerinden kullanılabileceği gibi, Facebook Messenger ve Whatsapp içinden mesaj gönderir gibi arkadaşlarınıza Libra göndermenize olanak sağlayacak.

Facebook Libra'yı tanıttı

 

Hem Libra’nın hem de Calibra’nın 2020’de piyasaya sürülmesi bekleniyor

İlgili haber: Facebook Libra Coine ilk ortak Güney Amerika’dan

koinmedya_brave
0
0
0
X