Home Bitcoin Jeremy Allaire: Facebook’un kripto parası Bitcoin’in 10.000 doları geçmesine yol açabilir
koinmedya_brave

Jeremy Allaire: Facebook’un kripto parası Bitcoin’in 10.000 doları geçmesine yol açabilir

Jeremy Allaire: Facebook’un kripto parası Bitcoin’in 10.000 doları geçmesine yol açabilir
0
fairspin_koinmedya

Facebook’un kripto parası Bitcoin’in 10.000 dolara yükselmesi için yolunu açacaktır. Facebook’un “whitepapar”ı yarın açıklanıyor. Facebook’un coinin kripto para piyasasına ve özellikle de Bitcoin’in yükselmesine rol alacağı ifade diliyor.


Facebook’un kripto parası Bitcoin’in 10.000

Facebook’un kripto parasının bütün ayrıntıları 18 Haziran’da açıklanacaktır. Söz konusu dijital paranın isminin “Libra” ya da “Globalcoin” olması bekleniyor. TechCrunch ve diğer ana akım haber kaynakları, Facebook coinin “whitepapar”ının yarın açıklanacağını duyurmuştu.

Facebook’un Globalcoin’in whitepapari açıklanmadan, bu dijital para ile ilgili yorumlar da artmaya başladı. Tabii yorumlar da farklılık gösteriyor. Facebook coinin kripto para piyasası için hem olumlu hem de olumsuz olacağını düşünenler var. Ancak çoğunluk, Globalcoin’in piyasaya adımını atmasının Bitcoin ve diğer altcoinler için inanılmaz pozitif etkisi olacağı konusunda emin konuşuyor.

İlgili: Globalcoin sayesinde Facebook, yeni çağın İpek Yoluna dönüşebilir mi?

Circle’ın CEO’su Jeremy Allaire’nin son attığı tweete göre, Libra’nın whitepaperının kamuya duyurulmasının, “kripto para birimlerinin dünya genelinde benimsenmesinde büyük rol oynayacağını” belirtti. Bunun piyasayı belirli miktarda FOMO ile teşvik edeceğini söyleyen Allaire, bu etkiyle de Bitcoin’in 10,000 dolarda değerlenmesini bekliyor. Ona göre bu aynı zamanda “Kripto Yazı”nın başlaması anlamına geliyor.

Birçokları için 10,000 sadece güzel ve yuvarlak bir rakam olarak görülebilir, ancak bu aynı zamanda dikkat edilmesi gereken çok kritik bir seviyedir. Fundstrat Global Advisors’a göre, Bitcoin 10,000 dolara ulaştığında “Seviye 10” FOMO piyasayı saracaktır. Aynı durum 2017’de BTC 4,500 doları aşınca yaşanmıştı. Eğer tarih tekrar ederse, BTC 10,000 doları görecektir. Thomas Lee’nin de belirttiği gibi, daha önce BTC’nin öldüğünü ve yüzde 90 çakılacağını söyleyenler bu sefer FOMO’ya kapılacaklar.

İlgili: Bitcoin uzmanı: Facebook coin Ripple’ın canına okuyacaktır

Fundstrat her zaman gözünü 10,000 dolara dikse de analistleri şimdiye kadar hiçbir zaman belirli bir fiyatı dile getirmemişti.

Lee, Binance’in baş finans sorumlusu Wei Zhou ile katıldığı bir programda, 10,000 dolar geçilince kripto piyasasında bir kıyamet kopacağını söyledi. Bu durumda da FOMO beklentileri yükseliyor.

CCN’nin haberine göre ise bir Wall Street analisti 10,000 doların geçilmesi ile 20,000 dolara “hızlı ve öfkeli” bir yükseliş olacağını belirtiyor. Buradan ise birkaç ayda Bitcoin fiyatını ikiye katlayarak 40,000 dolara çıkacaktır.

İlgili: Goldbug Schiff: Facebook’un kripto parası Bitcoin için kötü

Tabii bunun aksini düşünenler de var. Altın yatırımcısı ve kripto eleştirileri ile bildiğimiz Peter Schiff, Facebook coinin Bitcoin için “kötü haber” olduğunu söylemişti.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X