Home Bitcoin eToro analisti: Bitcoin gerçek çıkışı öncesi 6.500 dolara kadar çekilebilir

eToro analisti: Bitcoin gerçek çıkışı öncesi 6.500 dolara kadar çekilebilir

eToro analisti: Bitcoin gerçek çıkışı öncesi 6.500 dolara kadar çekilebilir

0
“sportsbet”

Bitcoin fiyatı 9000 dolar bandını kırdı ve 10.000 dolarlık hedefine doğru yükselmeye devam ediyor. Ancak eToro analisti, Bitcoin gerçek çıkışı öncesi 6.500 dolara kadar çekilebileceğini iddia ediyor.


Bitcoin gerçek çıkışı öncesi 6.500 dolara kadar düşebilir

Çoklu sermaye yatırım platformu eToro analisti Simon Peters, piyasadaki kripto para kullanıcılarını uyardı. Peters, Bitcoin gerçek çıkış öncesi mutlaka bir düzeltme yapacağını ve fiyatın 6,500 dolara kadar düşebileceğini iddia ediyor. CCN’e atmış olduğu emailde Peters dikkatleri şu noktaya çekiyor:

bkz:SEC yetkilisi: Bu gerçekleşirse Bitcoin ETF onay alır

9,000 dolar bandını aşması şüphesiz Bitcoin için önemli bir adım. Ancak fiyatın sürekli artacağı fikrine kendimi kaptırmadım. Büyük bir çıkış yaşamadan önce fiyatın hala ciddi bir düzeltme hareketi göreceğini düşünüyorum. Bunun neticesinde de fiyat 6,500 dolara kadar düşebilir. Bu dediklerim yılın başından beri fiyat artışına kulak asmamak anlamına gelmiyor, sadece katılımcıları uyarmak istiyorum. 

bkz: Bitcoin ve kripto piyasası momentumu sürdürebilir mi?

Peters kısa vadeli BTC tahmini fiyatın momentumunu sürdüremeyeceği yönünde. Eğer kaldıraçlı işlemlerde fiyatın artacağına dair işlem açtıysanız eToro’nun deneyimli analisti yanılabileceğinizi iddia ediyor.

bkz:Bitcoin’in 9000 dolar üzerine çıkmasının 3 temel sebebi

Yatırımcılar, yılın başından beri gelen fiyat artışından ciddi bir kar satışı henüz yapmadılar. Peters, büyük sermaye grubunun elindekileri BTC’lerini satabileceğini bunun neticesinde de fiyatta %25’e yakın düşme gerçekleşebileceğini belirtiyor.

bkz:Jeremy Allaire: Facebook’un kripto parası Bitcoin’in 10.000 doları geçmesine yol açabilir

kaynak

 

 

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

cryptopazar_koinmedya
0
0
0