Home Bitcoin Weiss Ratings Bitcoin’in notunu yükseltti

Weiss Ratings Bitcoin’in notunu yükseltti

Weiss Ratings Bitcoin’in notunu yükseltti
0
koinmedya_brave

Weiss Ratings Bitcoin’in notunu yükseltti. Dün yapılan açıklamaya göre Bitcoin’in notu “B-” den “B” ye çıkarıldı. Bununla birlikte satın almadan önce fiyat doğrulaması yapılmasını da tavsiye ediyor.

Weiss Ratings Bitcoin’in notunu yükseltti. Peki neden?

Weiss, belki de en saygı duyulan bağımsız derecelendirme ajansı. Kripto paraları 4 faktöre bağlı olarak derecelendirmekte: teknoloji, adaptasyon, risk ve ödül. Bazen kendi arasında da teknoloji/adaptasyon ve risk/ödül şeklinde gruplama yaparak derecelendirme yapmakta. Bu iki grubun ortalaması alınarak bütünsel derecelendirme yapılmakta.

ilgili:Weiss Ratings: Bitcoin kral, Ripple kumandan

Bitcoin’in teknoloji/adaptasyon skoru şu sıralarda Lightning networkteki gelişmeler sayesinde “A” olarak değerlendiriliyor. Risk faktörü her zaman Bitcoin ve diğer kripto paraları aşağı sürükleyip durmuştu.

Öte yandan son fiyat artışları “ödül” kriterini geliştirdi. Buna bağlı olarak risk/ödül kriteri “C-” ye çıktı ve bu da toplamda Bitcoin için “B” derecesi anlamına geldi.

Zirvede, ama yine de satın almak için erken!

Weiss’e göre Bitcoin pisti yönetiyor. 10 yıllık liderliğin ardından kripto paraların büyük babası hala diğerlerinin ölçekleneceği standartları belirlemeye devam ediyor.

Ancak yükselen notlara, geniş çaplı adaptasyona ve önemli teknolojik evrimine rağmen, Weiss şu anda Bitcoin almayı önermiyor.

Peki sebep ne? Bitcoin’in şu anki başarısı, kendi düşüşü sonrası ayağa kalması yani henüz kazanılmış bir şey yok. Son fiyat yükselişleri Weiss’i “önemli bir fiyat düzenlemesi” beklentisine itti. Bu sebeple biz de “risk edeceğimiz miktarda fon almayı” tavsiye ediyoruz.

Herkesi memnun etmek çok zor!

Weiss, Bitcoin için olumlu gelişmeleri tweetledi. Şurası kesin ki hiç kimse bundan rahatsız olmaz veya üzgün olmaz. Öyle değil mi?

Kripto topluluğunda bu konuyla ilgili rahatsızlık duyan tek bir grup var. Bilin bakalım hangisi?

Weiss’in tweetini kişisel hakaret olarak algılayıp tepki gösteren grup Ripple oldu. Gönderideki 5 yorumdan 3’ü XRP’den bahsediyor,  ancak görünen o ki Weiss, gerçek tweette XRP’den bahsetmeyi gözden kaçırmış.

Bitcoin hakkındaki bir tweette Weiss nasıl olur da XRP’den bahsetmez. Bize göre sanki Weiss, XRP ve diğerleri hakkında olumlu şeyler olacağını muhtemel görmüyor. Aksi takdirde Ethereum’la birlikte Ripple ‘da “B” ye yükseltilirdi.

kaynak

 

 

0
0
0