Home Bitcoin BTC fiyat analizi – Bitcoin 2019 zirvesini kırmaya çok yakın

BTC fiyat analizi – Bitcoin 2019 zirvesini kırmaya çok yakın

BTC fiyat analizi – Bitcoin 2019 zirvesini kırmaya çok yakın

0
“sportsbet”

Bitcoin 2019 zirvesini kırmaya iyice yaklaştı. Kripto para piyasası kendi şahsına münhasır dinamikleri olan bir piyasa. Değişimlerin hızı o kadar yüksek ki benzerini başka yerde görmenize imkan yok. Stok piyasalarda 1 ayda göreceğiniz değişim kripto para piyasasında birkaç saat içinde gerçekleşir.


Bitcoin 2019 Zirvesini Kırmaya Yakın

Bitcoin son yükselişini gerçekleştirmesinin üzerinden 10 gün geçmişti. Bu 10 günlük zaman zarfında BTC düşük eğimli yükseliş hareket sergileyerek konsolidasyon evresini takip etmiş oldu. Konsolidasyon evresi sonunda ise BTC ani bit yükseliş gerçekleştirerek 8780 dolara kadar yükseldi.

Göz önüne almakta fayda olan bir diğer önemli husus ise son zamanlarda Bitcoin’in haftasonlarında yükseliş ivmesi sergilemesi. 3 ay öncesine kadar BTC piyasasında haftasonu demek durgunluk, sakinlik ve düşüş beklentisi manasına geliyordu. Piyasa yükseliş döngüsüne girdi gireli Bitcoin haftasonlarında atak yapmaya başladı. Bu yüzden haftasonuna girişte bir atak daha yakalamış olduk.

Bitcoin 2019 zirvesi 9100 dolar ve bu seviyeye son derece yaklaşmış vaziyetteyiz. Coinmarketcap verilerine göre Bitcoin piyasa büyüklüğü 153 milyar dolara kadar yükseldi. Piyasa toplam büyüklüğü ise 271 milyar dolar.

Yukarıdaki grafik Bitcoin’in diğer kripto paralar üzerindeki hakimiyetini resmediyor. Grafik Eylül ayından sonra düşen takoza girdi. Alçalan takozlar genelde yukarı yönlü kırar. Takoz Nisan ayında beklendiği gibi yukarı yönlü olarak kırdı ve takoz üst sınırını Mayıs ayında yakaladı. Sonra bir miktar gerçi çekilerek Aralık ayı desteğine tutundu. Şimdilerde ise yükselişini sürdürecek şekilde harekete geçmiş durumda.

Analiz 2017 sonundaki zirve değerin yeniden yakalanabileceğini gösteriyor. Çanak tamamlanıp geri çekilme söz konusu olabilir. Böylesi bir senaryo altcoinlerin tamamen ezilmesi manasına gelecektir. Zaten yeterince diplere çekilmiş olan altcoinler daha da kötü günler yaşayabilir.

Şimdi de BTC fiyat grafiğine bakalım:

Bitcoin günlük ve 4 saatlik grafikler

Grafik bize Bitcoin’in 2019 yılı zirvesine çok yaklaştığını gösteriyor. Son bir atım daha yapsa 2019 rekoru kırılacak ve yükseliş yönündeki umutlar canlanacak. Düşüş yönündeki riskler ise önce 8500 sonrasında ise 8250 ile 8100 destek hatları tarafından temsil ediliyor. Son verdiğimiz iki değer 50 ve 200 günlük hareketli ortalama seviyeleri. Bu seviyeler güçlü destek hatları olarak işlev görürler.

Yukarıdaki günlük grafik ise yükselişin devam edebileceğine dair görüntü sergiliyor. Zira Bitcoin hem yükseliş kanalında hareket ediyor hem de yükselen üçgen formasyonu oluşturuyor. Bu formasyonların her ikisi de yükseliş yönündeki hareketin devamını işaret eder.

Bitcoin hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
cryptopazar_koinmedya
0
0
0