Home Kripto para Haber Blockchain Haber Amazon’a Ethereum ödeme hizmetini getirmek için çalışmalara başlandı

Amazon’a Ethereum ödeme hizmetini getirmek için çalışmalara başlandı

Amazon’a Ethereum ödeme hizmetini getirmek için çalışmalara başlandı

0
“sportsbet”

Amazon’a Ethereum ödeme hizmetini getirebilmek için önemli bir adım atıldı. CLIC Technology, Inc. ve Opporty arasında, kullanıcıların, Ethereum ile Amazon’dan alışveriş yapabilmelerini sağlayacak önemli bir ortaklığın geliştirildiği duyuruldu.

İşte Amazon’a Ethereum ödeme hizmetini getirecek girişim!

Geçtiğimiz günlerde, CLIC Technology, Inc. ve Opporty arasında, Amazon’a Ethereum ödeme hizmetini getirebilmek için önemli bir ortaklığın geliştirildiği duyuruldu. (ilgili haber: Amazon’da Ethereum ile alışverişi hedefleyen iki girişim)

Haberin ayrıntılarında, bu ortaklığın, kullanıcıların Ethereum ile Amazon’dan ürün satın almalarını mümkün kılacak bir tarayıcı uzantısı yayınlama girişimi ile ilgili olduğu belirtiliyor.

Bu yeni uzantı Plasma Cash tarafından desteklenecek ve Ethereum ağını zorlayan işlemleri hızlandırmak için zincir dışı işlem kullanacak.

“Geleneksel Ethereum tabaanlı platformlar, işleyen bir finansal ekosistem için gerekenden çok daha az, (ortalama saniyede 20 işlem) işlem gerçekleştirecek şekilde oluşturuluyor. Karşılaştırma yapıldığında, Amazon, genel olarak dijital para birimlerinin gerçekleştiği işlem miktarından çok daha fazla (yaklaşık saniyede 300 işlem) işlem gerçekleştiriyor.

Opporty’nin Plasma Cash’i ile CLIC Teknolojisi, artık sistem üzerindeki yükü hafifletirken işlem hızlarını çarpıcı bir şekilde artırabilir. Aynı zamanda saniyede, Visa ve Mastercard’da yapılan işlemlerden daha fazla işlem yapabilir. “

Ethereum’un yetersiz kaldığı durumlarda sistem, ekosistemi daha da hızlandıracak ERC-20, ERC-721 veya diğer Ethereum tabanlı tokenleri de kullanabilecek. CLIC Teknoloji CEO’su Roman Bond konuya ilişkin şu ifadeleri kullanıyor:

“Kripto para birimlerini e-ticaret pazarına getirmek, ileri teknoliye sahip üst düzey iki endüstrinin birleşmesiyle gerçekleşecek…. Bu proje üzerinde Opporty ile birlikte çalışmaktan ve bu ekip ile birlikte pek çok iddialı projeye imza atmaktan heyecan duyuyoruz. “

Bu gelişme, Ethereum ya da herhangi bir Ethereum tabanlı token kullanıcıları için gerçekten heyecan verici bir adım olarak görülüyor ve aynı zamanda bu girişimin, kripto para birimi kullanımını ana akıma bir adım daha yaklaştırması bekleniyor.

bknz: Sıcak Gündem: Amazon Web Servisi Ethereum ile işbirliği yaptığını açıkladı

Kaynak

Ayrıca bknz:

Bitcoin kritik direnci kırdı – 10 bin dolar yürüyüşü başlamış olabilir mi?

Ripple ağı RippleNet’e 14 yeni banka ve finansal kurum daha katıldı

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

cryptopazar_koinmedya
0
0
0