Home Bitcoin Teknik veriler ufukta Bitcoin boğa koşusuna işaret ediyor
“sportsbet”

Teknik veriler ufukta Bitcoin boğa koşusuna işaret ediyor

Teknik veriler ufukta Bitcoin boğa koşusuna işaret ediyor

0
“sportsbet”

Bitcoin boğa koşusuna işaret eden teknik verilere sahiptir. Analistlere göre BTC boğalarının desteklediği yükseliş momentumu, Bitcoin fiyatını 9,000 dolara taşıyacaktır.


Bitcoin boğa koşusuna işaret ediyor

Bitcoin (BTC) ve tüm kripto para piyasası, dün yaşadığı yükseliş hareketinden sonra istikrar yakalayabildi. Bu da yakın gelecekte BTC’nin daha da değer kazanacağı ihtimali ile ilgili boğa işaretleri veriyor.

Ayrıca bu yukarı yönlü hareket, çok sayıda teknik indikatörde boğa işaretleri göstermeye başladı. Yakın gelecekte yaşanacak herhangi bir boğa hareketi kripto paraların kurumlar tarafından daha fazla benimsenmesi ile de desteklenecektir. Kurumsal kabule örnek olarak Bakkt’ın platformu ile ilgili yaşanan gelişmeyi gösterebiliriz. Bakkt, önümüzdeki ay Bitcoin vadeli işlemler için teste başlayacaktır.

bittrt_koinmedya

İlgili: Bitcoin yeniden 8500 doları test etme yoluna girdi

Bu yazının yazıldığı sırada BTC 8,270 dolar seviyesinde işlem görüyor. Son 48 saate 8,000 dolar seviyesini geçerek bu değere ulaşan BTC’nin son 24 saatte zaman zaman 8,300 dolar seviyesinin üstünü de gördüğü anlar oldu.

Son günlerde satış baskısı ile karşılaşan BTC, 7,000 dolar seviyesinin ortası ile üstü arasında gidip geliyordu. Ancak 8,000 dolar seviyesini kıracak momentum yakalayamıyordu. Önceki gün de sonunda 8,000 dolar seviyesini geçerek yavaş ama istikrarlı bir şekilde yükselmeye başladı.

Öyle görünüyor ki boğalar Bİtcoin’de son aylarda görülen yukarı yönlü momentumu korumak için yeniden harekete geçti. Bu da yakın gelecekte BTC’nin daha fazla değer kazanacağının işaretleridir.

İlgili: Er Bitcoin’i Kurtarmak

Fundstrat Global Advisors son teknik analizi, bu beklentileri doğruluyor. Fundstrat’ın teknik stratejisti Rob Sluymer, Bloomberg’e yaptığı açıklamada, Bitcoin’in RSI momentumunun boğaya dönüşmeye başladığını söyledi. Bu da çok güçlü bir direnç görmeden önce BTC’nin 9,000 dolara doğru yükselmesine yol açabilir.

Büyük ihtimalle bu yükselme dalgası bütün kripto para piyasasını yükseltecektir. Eğer Bitcoin 9,000 dolara doğru yükselmeye başarsa, önemli altcoinlerin çoğu da değer kazanmaya başlar.

İlgili: Halving etkinliğinden önce Litecoin Ripple’ın yerini alabilir mi?

Bitcoin’in yakın gelecekte daha fazla yükselmesine yardımcı olacak faktörlerden biri de Bakkt’ın ICE destekli kripto işlem platformunun faaliyete başlaması olabilir. Bakkt, BTC vadeli işlemlerini ilk kullanıcılar için 22 Temmuz’da test etmeye başlayacağını açıkladı.

Buna rağmen bazı analistler, kurumsal platformların faaliyete geçmesinin piyasaya yardım etmeyeceğini düşünüyor. Onlara göre bu olaylar artık piyasada fiyatlandı.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0