Home Bitcoin Bitcoin kritik direnci kırdı – 10 bin dolar yürüyüşü başlamış olabilir mi?
“sportsbet”

Bitcoin kritik direnci kırdı – 10 bin dolar yürüyüşü başlamış olabilir mi?

Bitcoin kritik direnci kırdı – 10 bin dolar yürüyüşü başlamış olabilir mi?

0
“sportsbet”

Bitcoin kritik direnci kırdı ve bu hafta oldukça iyi bir performans sergiledi. Günlük momentum, RSI’ın piyasa dengesi olarak kabul edilen 50 seviyesini aşmasının ardından % 10 arttı. Peki Bitcoin 10 bin dolar yürüyüşüne gerçekten de başlamış olabilir mi?

Nihayet Bitcoin kritik direnci kırdı!

Bu hafta etkileyici bir performans gösteren Bitcoin, kritik direnci kırdı sonunda. Bu direncin kırılmasıyla birlikte günlük RSI’ın artık desteğe yöneldiği ve düzeltme sürecinin sona erdiği görülüyor. 

bknz: Fundstrat analisti: Bitcoin geçici düzeltmesini tamamladı

Günlük grafikten yola çıkarak, momentumun 50 RSI’da nasıl bir destek bulduğunu görebiliriz. RSI’ın bir önceki dibin üzerinde olması, alım gücünün artık satış baskısından daha güçlü olduğunu gösteriyor, bu da yükselişe işaret ediyor.

bittrt_koinmedya

Ayrıca RSI üzerindeki günlük trendimizi belirleyerek, hala momentum kazanmaya devam edebileceğimiz bir alan olduğunu görüyoruz. Ve önceki analizlerde de belirtildiği gibi, momentum, direnç olarak test etmek üzere RSI trend çizgisine doğru ilerlediği için fiyatın tekrar 9000 $ ‘a ulaşması bekleniyor.

bknz: Tom Lee: Bitcoin FOMO etkisiyle 2 yada 4 kat yükselebilir

bitcoin-kritik-direnci-kirdi-BTC / USD grafiği / Kaynak: Tradingview

4 saatlik grafiğe bakıldığında, fiyatın her iki direnç hattında da kırıldığını ve şu an bu seviyelerin üzerinde yer aldığını görüyoruz.

RSI’ya baktığımızda, momentumun fiyatı kabul edip etmediğini görmek için, RSI’nin eski direncini yani 50 RSI seviyesini kırdığını ve şu an 60 seviyesinin üzerinde yer aldığını görebiliyoruz. Bu da oldukça pozitif bir işaret ve yükselişin devam edeceğini gösteriyor.

RSI’nın geçmiş performansına bakacak olursak, Mart ayı sonlarında oluşan benzer bir durum görüyoruz. RSI’ın 30 seviyesindeyken başladığı güçlü bir yükseliş trendine girdiği görülüyordu.

Bu yükseliş eğilimi, BTC’nin % 60 artış kaydetmesiyle sona erdi ve 17 gün içinde 5000 $ ‘dan 8000 $’ a yükseldi. Bitcoin kritik direnci kırdı ve fiyat ve momentumdaki bu direncin kırılması, BTC’nin 10000 $ yolculuğu için hazır olduğunu gösterebilir.

bknz : Analistlerden Bitcoin fiyat öngörüleri: 9000 doları kırabilir mi?

bitcoin-kritik-direnci-kirdi-1BTC / USD grafiği / Kaynak: Tradingview

Yazımız yayına hazırlanırken Bitcoin, % 2,37 oranında değer kazanarak 8391 dolardan işlem görüyor. 8300 dolar seviyesindeki direnci kıran Bitcoin’in, 10.000 dolar yolculuğunda 8800 $ seviyesindeki bir sonraki direnç seviyesini kırması bekleniyor.

bitcoin-kritik-direnci-kirdi-1

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0