Home Altcoin Amazon’da Ethereum ile alışverişi hedefleyen iki girişim
“sportsbet”

Amazon’da Ethereum ile alışverişi hedefleyen iki girişim

Amazon’da Ethereum ile alışverişi hedefleyen iki girişim

0
“sportsbet”

Ethereum çevresinde hazırlanan Dapps’ler (blockchain temelli uygulama) sayesinde Amazon’da Ethereum ile online alış-veriş yapılabilecek.


Amazon’da Ethereum ile alışverişi dönemi

Ethereum yazının kaleme alındığı saatlerde CoinMarketCap verilerine göre 258 dolardan işlem görmektedir. Ethereum, 2019 yılını girdiğimiz ilk günlerinde 133 dolar civarında işlem görmekteydi. Ethereum 2019 yılında en düşük değeri 6 Şubat 2019 tarihinde 103 dolar ile gördü. 30 Mayıs 2019 tarihinde 287 dolar seviyesine çıkarak 2019 yılının rekorunu kırdı.

Ethereum’un kullanım alanını genişletmek adına iki blockchain temelli proje, önemli bir atılıma hazırlanıyor. Projeler sayesinde Ethereum harcanarak Amazon üzerinden alış-veriş yapılabilecek.

CLIC Teknoloji, Opporty ile beraber blockchain temelli bir uygulama (Ethereum Dapps) geliştiriyor. Bu uygulama sayesinde Ethereum kullanıcıları (Amazon Ethereum kabul etmese bile) Amazon’dan alış-veriş yapabilecek. Uygulama anlık Ethereum’ları fiat paraya çevirecek ve fiat para üzerinden Amazonda harcama yapılabilecek.

bittrt_koinmedya

Plasma Cash tarafında uygulamaların işlem hızının arttırılması beklenmektedir.

Yukarıda bahsedilen projeler sayesinde online pazarlarla kripto piyasalarının buluşması hedeflenmektedir. İlerleyen dönemlerde projenin ERC-20 Coin’lerini içerecek biçimde genişletilmesi düşünülmektedir.

Bu tür gelişmelerin Ethereum kullanımını ve talebini arttırarak fiyatları üzerinde olumlu sonuç doğurması beklenmektedir.

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

Facebook GlobalCoin’in paydaşlarını duyunca kulaklarınıza inanamayacaksınız

Grayscale: Bitcoin küresel para krizine karşı güvenli bir liman olabilir

Binance ABD’li yatırımcılarına kapılarını kapattı: BNB fiyatlarından düşüş var

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0