Home Bitcoin Tom Lee: Bitcoin FOMO etkisiyle 2 yada 4 kat yükselebilir

Tom Lee: Bitcoin FOMO etkisiyle 2 yada 4 kat yükselebilir

Tom Lee: Bitcoin FOMO etkisiyle 2 yada 4 kat yükselebilir

0
“sportsbet”

Bitcoin FOMO etkisiyle % 400’e varan artışlar kaydedebilir! Fundstrat Global Advisors kurucusu ünlü Bitcoin boğası Thomas Lee, Londra’da CryptoCompare Dijital Varlık Zirvesi’nde Bitcoin’in neden yükseleceği ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Bitcoin FOMO etkisiyle % 400 yükselebilir!

Mayıs ayının sonunda Bitcoin, 2019’un en yüksek seviyesi olarak 9,000 doların üzerine çıkması kripto topluluğunda büyük bir heyecan yaratmıştı. Kripto kışının sona ermesiyle birlikte, pek çok kişi Bitcoin’in, 9000 doların üzerine tekrar ne zaman çıkacağını ve daha ne kadar yükseleceğini merak ediyor.

Fundstrat’ın kurucusu Tom Lee de geçtiğimiz günlerde Bitcoin ve bir sonraki boğa koşusunun Bitcoin’i nereye taşıyacağı ile ilgili düşüncelerini paylaşmıştı. Lee’ye göre, Bitcoin FOMO etkisiyle 10.000 $ ‘ı aştığında 40.000 $’ a doğru büyük bir boğa koşusu başlatacak.

(bknz: Tom Lee’nin 2020 Bitcoin fiyat tahmini: Asıl yükseliş o zaman başlayacak, çünkü…)

CryptoCompare Dijital Varlık Zirvesi’nde Chepicap’e verdiği röportajında, neden böyle bir tahminde bulunduğunu açıkladı.

(bknz: Analistlerden Bitcoin fiyat öngörüleri: 9000 doları kırabilir mi?)

10.000 dolar Bitcoin için neden önemli?

Ropörtaj sırasında Lee, 10.000 $ ‘ın neden kritik bir seviye olduğunu açıkladı. Bitcoin’in, tarihsel fiyat seviyelerinin % 3’lük bir dilimine bakarak bu rakamlara ulaştıklarını ve Bitcoin için de bu kritik seviyenin 10.000 dolar olduğunu söyledi. Lee’ye göre Bitcoin FOMO etkisiyle 2 yada 4 kat yükselebilir.

“Geçmiş boğa döngülerine baktığımızda, FOMO seviyesi olarak adlandırdığımız bu eşiği bir kez kırdığı zaman, Bitcoin genellikle % 200 ila % 400’lük bir yükseliş kaydediyor. Biz de teorik olarak 40.000 dolara böyle ulaşıyoruz.”

Lee, daha sonra BTC’nin 40.000 $ ‘ı kırdıktan sonra potansiyel geri çekilmelerin hangi seviyelerde olacağı ile ilgili tahminlerini dile getirdi. Ünlü kripto boğasına göre, ana akım farkındalığının artması ve halving ile birlikte Bitcoin yatırımcılarının sayısında artış görülecek. Ve gerçekleşecek geri çekilmeler, bu artışın etkisiyle nispeten az olacak.

Kripto para piyasasının geleceğinin parlak olduğuna inanan, çöküş zamanlarında bile umudunu kaybetmeyen ve herzaman olumlu fiyat tahminleriyle gündeme gelen Lee, sözlerine şu ifadeleri de ekledi:

“Kripto’nun değeri, ağ değerinden ve benimsemesinden geliyor ve kripto para yatırımcılarının sayısı bugün Visa ve MasterCard’a kıyasla çok az. Bu yüzden çok fazla avantaja ve potasiyele sahip olduğunu düşünüyorum.”

Ayrıca bknz:

İşte kimsenin fark etmediği Bitcoin fiyatını 100 bin dolara çıkaracak güzergah!

Litecoin 171 dolar direncini kırdığında FOMO başlayabilir

Litecoin durdurulamıyor – 140 dolara kadar yükseldi

Kaynak

 

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

cryptopazar_koinmedya
0
0
0