Home Altcoin Bitfinex ilk IEO projesi Ampleforth (AMPL) token satışını 11 saniyede tamamladı

Bitfinex ilk IEO projesi Ampleforth (AMPL) token satışını 11 saniyede tamamladı

Bitfinex ilk IEO projesi Ampleforth (AMPL) token satışını 11 saniyede tamamladı

0
“sportsbet”

Bitfinex ilk IEO projesi Ampleforth (AMPL) token satışını gerçekleştirdi. Satışı 11 saniyede tamamlanan tokenin bundan sonraki performansı merak konusu.


Bitfinex ilk IEO projesi Ampleforth (AMPL) Token Oldu

Bildiğiniz gibi 2019 yılı ICO’ların format değiştirerek, tabiri caizse ICO 2.0 diyebileceğimiz yeni bir forma büründüğü bir yıl oldu. Borsa merkezli fon toplama olarak tanımlayabileceğimiz IEO akımının öncüsü Launchpad projesi ile çok ses getiren Binance oldu.

Binance her ay bir adet tokenin piyasaya sürülmesine öncülük ediyor. Bu akıma kendini kaptıran diğer borsalar da aynı yöntemi uygulamaya başladılar. Onlardan biri de Bitfinex. Bitfinex ilk IEO token satışını bugün başarıyla tamamladı.

Bitfinex token satışını hibrit platformu Ethfinex üzerinden gerçekleştirdi. Talihli proje ise Ampleforth oldu. AMPL koduna sahip tokenlerin satışı toplamda 11 saniye sürdü.

 

Firmadan yapılan açıklamada başarılı olan taliplerin tokenleri birkaç güne kadar yatırılacağı belirtildi. Borsa üzerinde AMPL’nin işlemlere açılması için ise birkaç güne ihtiyaç var.

Resmi blog sayfasındaki açıklamaya göre her bir token 0.98 dolar karşılığında satıldı. Toplamda ise 5.041.456 dolarlık satış gerçekleştirildi. İşin ilginci proje sahipleri 4.9 milyon dolarlık sermaye toplama amacıyla satışa çıkmışlardı. Hedeflerinden biraz daha fazla sermaye toplamış oldular.

Bir diğer ilginç ayrıntı ise talep toplama sürecinin 11 saniyede sona ermiş olması. Yoğun talep bize Binance Launchpad satışlarını hatırlattı. Binance ilk Launchpad satışlarında yoğun eleştiri aldıktan sonra çekiliş formatını yeniledi. O dönemde ilk gelen alır uygulaması hakimdi ve sistemin kaldırmaması sonucu birçok yatırımcı dışarıda kalıyordu.

Bitfinex hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

cryptopazar_koinmedya
0
0
0