Home Bitcoin Bitcoin fiyatının daha da yükselmesi için 8,200$’ı geçmesi gerekiyor

Bitcoin fiyatının daha da yükselmesi için 8,200$’ı geçmesi gerekiyor

Bitcoin fiyatının daha da yükselmesi için 8,200$’ı geçmesi gerekiyor
0
koinmedya_brave

Bitcoin fiyatının daha da yükselmesi için 8,200$’ı geçmesi gerekiyor gibi görünüyor. Son birkaç gün boyunca Bitcoin (BTC) boğaları, lider kripto paralarını haftalık süreçte 7,450$’dan 8,150$’lerine çıkartarak yeniden sahne aldılar. BTC’nin göstermelik olarak 9,100$’ı gördüğü bu katı fiyat hareketi çoğunu heyecanlandırsa da trend süreklilik arz etmiyor.

Bitcoin fiyatının daha yükseğe çıkması için 8,200$ kilit seviye!

Forbes yatırımcısı Benjamin Pirus’la yapılan son söyleşide ünlü analist Ledger Status (Brian Krogsgard olarak da bilinen), açık bir boğa trendine devam etmeden önce Bitcoin’in aşması gereken bir kilit seviye daha olduğunu açıkladı.

ilgili:Bitcoin yeniden 8500 doları test etme yoluna girdi

Bitcoin fiyatının daha da yükselmesi hakkıında Pirus’la yapılan röportajda Ledger önemli bilgiler verdi. Bitcoin için üst seviyede seyredip seyretmeyeceği veya güçlü bir geri çekilmeden önce zirveye çıkıp çıkmayacağı konusunda karar verme sürecinin tam ortasında olduğunu belirtti. Krogsgard 8,200$’ı kilit seviye olarak görüyor. Bunu da Bollinger Band (kilit destek/dayanıklılık,değer vb belirlemede kullanılan teknik gösterge terimi) orta çizgisiyle uyuştuğunu belirterek anlatıyor. Ethereum World News’e göre, 8,200$ aynı zamanda Fibonacci Retracement’ın 0.786’sı ile 5000$-9,100$ arasında bir seviyede sıralanması demek oluyor.

Eğer 8,200$ üzerine çıkılırsa bu muhtemelen bu seviyenin üzerinde bir kapanma anlamına gelir. Krogsgard Bitcoin’in diğer safhaya yani bu yılki en yüksek seviyeye çıkmasını ve devam etmesini bekliyor. Burada esas soru şu: 8,200$ mümkün mü?

Bir grup analiste göre kesinlikle mümkün. Bu bağlamda önceki raporlara göre varlığın 4 saatlik çizelgesi teknik analizcilere ve Richard Wyckoff’a göre hızlanma sürecinde. Eğer işler beklenildiği gibi giderse, Financial Survalism analisti BTC’nin 8,040$’ı aşacağını, sonra 7,700’a gerileyeceğini ve en sonunda 8,000$ seviyelerine tekrar döneceğini bekliyor.

https://twitter.com/filbfilb/status/1127978874795642884

Tether hareketlenmeleri Bitcoin’i de etkiliyor

Kısa dönemlik boğa hareketini bekleyen sadece Survalism değil. Analist Filb Filb, Tether marketteki hareketlenmelerin BTC’deki hareketleri de en doğru şekilde tahmin ettiğine dikkat çekiyor. Tether’ın ani yükselişi sonrası Filb, Bitcoin için de yükselişin habercisi olduğunu düşünüyor. Tether marketi direk olarak manipüle ediyor olmasa da, döngüde ne kadar USDT artarsa, o kadar çok para akışının olması anlamına geliyor.

Krogsgard herşeye rağmen şüpheciliği de elden bırakmıyor. Bitcoin için 9,100$ seviyesinin tekrar yakalanacağını düşünse de, dinleyicilere Pirus’un şu podcastini hatırlatıyor: “8,000$ Bitcoin alımı için cazip bir seviye değil”. Kriptopara market bu yıl açıkça hızlı ilerleme kaydetti ki nihayetinde bu 6,000$ gibi daha düşük seviyelere kadar bir düzeltme gelmesi muhtemel anlamına gelmekte diye ekleme yapıyor.

Ayı piyasasında bile, %30-40 civarında düzeltmeler normal, bu yüzden ben ne zaman olacağını merakla bekliyorum. Şu an da olabilir, 9,600$ bandını gördükten sonra da olabilir.

kaynak

0
0
0