Home Bitcoin Tether piyasaya 150 milyon dolar değerinde USDT tokeni sürdü
“sportsbet”

Tether piyasaya 150 milyon dolar değerinde USDT tokeni sürdü

Tether piyasaya 150 milyon dolar değerinde USDT tokeni sürdü

0
“sportsbet”

Tether piyasaya 150 milyon dolarlık USDT tokeni sürdü. Bu gelişme traderlerin dikkatini çekerken, Tether’in bu adımının daha önce de olduğu gibi BTC fiyatının yükselmesine sebep olup olmayacağı merak ediliyor. Çünkü önceleri piyasaya sürülen USDT’lerin BTC alımı için kullanıldığı iddia ediliyordu. Tether ise USDT tokenin Bitcoin fiyatını manipüle etmek için kullanılmadığını savunuyor.


Tether piyasaya 150 milyon dolarlık USDT token sürdü

Önde gelen stabil coin USDT’nin arkasındaki şirket olan Tether, piyasaya 150 milyon dolar değerinde USDT tokeni sürdü.

Tether’in bu hareketi kripto traderlerinin dikkatini çekti. Tradeler bu tartışmaları stabil coinin Bitcoin fiyatından yeni bir yükselmeye sebep olup olmayacağını merak ediyorlar.

bittrt_koinmedya

İlgili: 3 milyarın üzerinde Tether USDT tokeni piyasaya sürüldü

Geçmişte, Tether USDT piyasaya sürüp ve kripto para borsası Bitfinex’e gönderdiğinde, Bitcoin fiyatı yükseliyordu. Bu da söz konusu tokelerin BTC almak için kullanıldığına işaret ediyordu. Bununla da fiyatın yükselmesi talebi tetikliyor, talep de yeniden fiyatın hızla artmasına sebep oluyor. Bitfinex ve Tether’in her ikisi de iFinex, Inc. şirketine aittir. Bitfinex uzun süredir USDT tokenlerin BTC fiyatını manipüle etmek için kullanıldığını yalanlıyor.

İlgili: Bitcoin fiyatının düşmesi yükselişinin doğal bir sonucuydu-işte sebebi

Tether 150 milyon dolarlık USDT’yi henüz yeni çıkarsa da, Whale Alert bu tokenlerin hiçbirisinin şimdilik herhangi bir kripto borsasına aktarılmadığını duyurdu.

https://twitter.com/whale_alert/status/1138397379797934081?s=20

Şu an kripto para piyasasına genelde kırmızı renk hakimdir. Sadece Litecoin 2019 için zirveler görerek, bu konumunda kalmaya devam ediyor. COIN360 verilerine göre Bitcoin yüzde 1.12 düşüşle 7,891 dolar seviyesindedir. Ethereum yüzde 0.51 düşüşle 243.95 dolardan işlem görüyor. XRP yüzde 1.42 düşüşle 0.3921 dolar ve Litecoin de yüzde 7.96 yükselişle 136.85 dolar seviyelerinde bulunuyor.

İlgili: Ethereum fiyatı 200 dolara çekilebilir

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0