Home Altcoin Ripple küresel işlem hacminde kendi rekorunu tazeleyerek ilerliyor
“sportsbet”

Ripple küresel işlem hacminde kendi rekorunu tazeleyerek ilerliyor

Ripple küresel işlem hacminde kendi rekorunu tazeleyerek ilerliyor

0
“sportsbet”

Ripple küresel işlem hacminde kendi rekorunu tazeledi. Ripple’ın bankalar arası piyasa için kurguladığı RippleNet ağı her geçen gün yeni anlaşmalarla genişleyip güçleniyor.


Ripple Küresel İşlem Hacminde Rekor Kırıyor

San Fransisco merkezli firma geçenlerde Güney Amerika’ya yapmayı planladığı açılım çerçevesinde Brezilya’ya ofis açmıştı. Avrupa merkezli işlemleri için ise İsviçre’nin Zürih kentine ofis açmayı tercih etti. Bu ofislerin açılmasındaki temel etmen daha fazla kurumsal müşteriye ulaşmak ve daha fazla banka ile irtibata geçmek. Zürih Avrupa’da en çok bankanın olduğu şehir. Ripple da bu yüzden Zürih’i tercih etmiş bulunuyor.

Firma son olarak Brezilya’ya ofis açarken şu değerlendirmelerde bulunmuştu:

bittrt_koinmedya

“Ripple cidden şiddetli bir büyüme grafiği sergiliyor. Öyle ki RippleNet ağına her hafta ortalama 2 yada 3 yeni müşteri ekleniyor. RippleNet ağı 2019 ilk çeyreğinde 2018’in toplamından fazla işlem gerçekleştirdi.

Ripple 2019 yılında müşteri portföyümü genişletmeye odaklanmış durumda. Bu minvalde Brezilya’ya açılmış olan ofisin kritik öneme haiz olduğunu belirtmek gerekir. Brezilya merkezinde Şili, Peru ve Arjantin gibi ülkelerdeki bankacılık hizmetleri ile aktif etkileşime girilmiş olacak.

Ocak ayında RippleNet ağına dahil olan finansal kurum sayısı 200’ü geçti. Güney Amerika kıtasından büyük talep var. Bu talebi karşılama maksadıyla Brezilya’da ofis açmış bulunuyoruz.”

Ripple’ın müşterilerinin büyük kısmının para transferini xCurrent ağı üzerinden gerçekleştirdiğini belirtmekte yarar var. xCurrent sistemini kullanan müşteriler kolaylıkla XRP tabanlı xRapid ağını da kullanabilir hale geliyorlar. Ancak öncelikli amaç müşterileri xCurrent çatısı altında toplamak.

Firmadan yapılan resmi açıklamalar, 2018 yılı boyunca ciddi çalışmaların yürütüldüğü RippleNet altyapısının artık olgunlaştığı yönünde. Geçtiğimiz yılı bankaları ağa katılım için ikna etme turlarına ayıran firma, bu yılda da yakaladığı ivmeyi artırmanın derdinde. Her kıtada bir üs kurarak çevre ülkelere yayılarak bilinirliği ve kullanım oranını artırmaya çalışıyor. 2019 ilk çeyreğinde ağdaki işlem sayısı 2018’in tamamından fazlaydı. 2019 ikinci çeyrek verileri de ilk çeyrekten daha iyi durumda. Bu gidişle RippleNet kendi rekorunu kırarak emin adımlarla ilerlemeye devam edecek.

Ripple hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0