1xbit_headerbanner_koinmedya
Home Altcoin Ripple haftasonu yaşanan yüzde 12’lik düşüşten sonra toparlanmaya çalışıyor

Ripple haftasonu yaşanan yüzde 12’lik düşüşten sonra toparlanmaya çalışıyor

Ripple haftasonu yaşanan yüzde 12’lik düşüşten sonra toparlanmaya çalışıyor
0

Ripple haftasonu yaşanan yüzde 12’lik düşüşün etkilerini yok etmeye çalışıyor. Ancak önündeki direnç hattını kıramaması durumunda daha aşağılara düşme riski de mevcut.


Ripple Haftasonu Yaşanan Düşüşten Sonra Toparlanmaya Çalışıyor

Ripple geçtiğimiz Cumartesi günü 19.67 milyar dolarlık piyasa değeri ile zirveye ulaştı. Bu değer üzerinden sert bir düşüşle 16.04 milyar dolara kadar geriledi. XRP’nin dolar bazındaki değişim skalasına baktığımızda ise fiyatın nasıl geri çekildiğini görebiliyoruz.

Ripple haftasonu yaşanan

Yukarıdaki grafik %11.47’lik düşüşü net bir şekilde resmediyor. XRP bugün 0.40 dolar direncine doğru yükseldi ve yazı yayına hazırlandığında tam olarak 0.4009 dolardan işlem görüyordu. 0.3750 dolara kadar gerileyen XRP için bu kayda değer bir toparlanma emaresi.

Ne varki bu toparlanma hacim desteği ile gelmedi. Yani yükseliş hacim ile desteklenmediği için momentumun kuvvetlendiğinden bahsedemeyiz. Zira Haziran ayı Ripple için şu ana dek düşüş trendinin devamından başka anlam ifade etmiyor.

XRP, Haziran ayına 0.468 dolar seviyesinden giriş yaptı. Varlığın Haziran ayı içindeki performansı %20’lik düşüş yönünde. Son 1 haftadaki gerileme %7 seviyesinde.

5 Haziran tarihinde, Tayland’ın en büyük bankası olan Siam Comemrcial Bank’ın sınır-ötesi havaleler konusunda XRP’yi kullanabileceğini beyan ettiği haberleri yayıldı. Bu haberle birlikte yükselişe geçen XRP günü %11’lik artışla tamamlamıştı. Lakin sonrasında yaptıkları açıklamalar ile karmaşık bir duruma yol açan banka özür dilemişti. Haberin detayları için:

Fırsat

Ripple haftasonu yaşanan

XRPUSD paritesi alçalan direnç hattı altında düşmeye devam ediyor. Ancak son dönemde yükselen destek hattı üzerinde hareket ettiği de görülüyor. Alçalan direnç hattının kırılamaması durumunda fiyatın yeşil dikdörtgenle resmedilen destek hattına çekilebileceği öngörülüyor. Fiyat bu seviyeye düştüğünde ideal bir alım fırsatı oluşturacaktır.

Ripple hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

koinmedya_brave
tags:
0
0
0
X