1xbit_headerbanner_koinmedya
Home Altcoin Litecoin 171 dolar direncini kırdığında FOMO başlayabilir

Litecoin 171 dolar direncini kırdığında FOMO başlayabilir

Litecoin 171 dolar direncini kırdığında FOMO başlayabilir
0

Litecoin 171 dolar direncini kırdığında büyük bir FOMO başlayabilir! Ünlü bir kripto para analistine göre Litecoin, 171 dolar direncini kırdığında büyük bir boğa koşusu başlatacak. Litecoin’de neler oluyor, Litecoin neden yükseliyor?

Litecoin 171 dolar direncini kırdığında büyük bir boğa koşusu başlatabilir!

Piyasa kapitilizasyonunun yarıdan fazlasına hükmeden, en büyük kripto para olan Bitcoin, 8.000 $ seviyesinin üzerinde kalmaya çalışırken, gümüş Bitcoin olarak bilinen Litecoin, etkileyici kazanımlar göstermeye devam ediyor.

(bknz: Litecoin durdurulamıyor – 140 dolara kadar yükseldi)

En büyük dördüncü kripto para olan LTC, yazımız yayına hazırlanırken 138,26 $ ‘dan işlem görüyor. Kripto paraların çoğunda küçük artışlar görülürken LTC, şimdilik % 8’in üzerinde kazanım elde ediyor.

(bknz: Peter Brandt: Şimdi Litecoin ve Ripple almanın tam zamanı)

Litecoin 171 dolar direncini kırdığında

Twitter’da ünlü bir kripto para traderı ve analisti olan Josh Rager dün (11 Haziran), Twitter üzerinden ilginç bir tahminde bulundu. Rager’a göre Litecoin 171 dolar direncini kırdığında ve bu seyiyeyi aştığında tam anlamıyla uçuşa kalkabilecek.

(bknz: Haziran sonuna kadar Litecoin 160 doları görebilir)

Litecoin % 500 yükseldi!

Litecoin, zaten son birkaç aydır etkileyici performansıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. 23 dolarlık bir fiyat seviyesinde işlem görürken, son 40 gün içinde neredeyse % 500 kazanım elde ederek inanılmaz bir boğa koşusu gerçekleştirdi.

(bknz: Kısa vadede dikkat edilmesi gereken 3 altcoin: Litecoin Binance Coin ve LEO)

Dahası Litecoin’in halving etkinliğine 2 aydan daha az bir süre kalırken, analistler Litecoin fiyatının çok daha fazla yükseleceğini iddia ediyor.

Yaklaşan halving etkinliğinin, uzun zamandır, Litecoin’in yükselişi için güçlü bir katalizör olabileceği iddia ediliyordu. Gerçekten de halving etkisi ile Litecoin bu süreçte devasa bir büyüme kaydetti.

Ayrıca, Twitter’da tanınmış kripto para analistlerinden Moon Overlord da Ocak ayında bu konuyu ilk kez vurgulayanlardan biriydi. Ocak ayında attığı tweetlerde, bu yıl gerçekleşecek olan halving etkinliğinin, LTC fiyatını önemli ölçüde etkileyerek büyük bir yükseliş dalgası gerçekleşeceğini tahmin ettiğini açıklamıştı.

Ocak ayında, LTC $ 20-30 $ seviyelerinde işlem görüyor iken, “halving etkinliğinin yükselişi de beraberinde getireceğini ve LTC fiyatını önemli ölçüde etkileyebileceğini söyleyerek yatırımcıları uyarmıştı. Ayrıca LTC 135 $ iken, halving etkinliğine az kaldığını ve yükselişin 150 $ ‘a kadar devam edebileceğini söylemişti.

Gerçekten de fiyat tahminleri bazen doğru ve isabetli çıkabilir ancak yine de Litecoin Halving, beklentileri tam anlamıyla karşılayamayabilir. Çünkü halving, LTC’nin “patlama yapacağını” garanti etmez.

LTC şimdilik yükseliyor, çünkü insanlar yatırım yapıyor ve halving sayesinde kazanç elde etmeyi umuyorlar. Bu yüzden, yatırımcılar, halving sonrası yeni bir çöküşe hazırlıklı olmalı ve FOMO’ya kapılmadan dikkatli bir şekilde işlem yapmalı.

Ayrıca bknz:

Tayland’ın en büyük bankasından Ripple kullanımı hakkında çelişkili ifadeler

Tuur Demeester: Bitcoin vahşi bir düzeltme yapmalı

Kaynak

 

koinmedya_brave
0
0
0
X