Home Altcoin Bitcoin’e ilaveten Haziran ayında umut vadeden 5 kripto para
koinmedya_brave

Bitcoin’e ilaveten Haziran ayında umut vadeden 5 kripto para

Bitcoin’e ilaveten Haziran ayında umut vadeden 5 kripto para

0
“sportsbet”

Kripto para piyasaları ve Bitcoin, bu ay Mayıs ayına nazaran durağan seyretmektedir. Bitcoin’e ilaveten Haziran ayında umut vadeden altcoin listesi aşağıda verilmektedir.


Bitcoin’e ilaveten Haziran ayında 5 altcoin

Kripto para piyasaları, 1 Nisan 2019 tarihinden 16 Mayıs 2019 tarihine kadar düzenli bir artış trendi yaşadı ve 16 Mayıs’tan sonra artış trendi durağan bir sürece girdi. Toplam piyasa değeri, 1 Nisan 2019 tarihinde 145 milyar dolar seviyesinden 260 milyar dolar seviyesine kadar yükseldi. Aşağıdaki grafikte 3 aylık süre içinde toplam piyasa değerindeki değişimi görüyoruz.

Haziran ayının ilk günlerinde toplam piyasa durağan bir seyir izlese de Haziran ayına Bitcoin’den başka 5 kripto para damgasını vurabilir. Cryptopotato’dan Felix Mollen’e göre bu altcoin’lerin sıralaması şu şekilde:

bittrt_koinmedya

1-Litecoin (LTC)

Kripto para piyasalarında, piyasa kapitilizasyonu açısından 4’üncü sırada olan Litecoin, yazının kaleme alındığı saatlerde yaklaşık 140 dolardan işlem görmektedir. Ağustos ayında yaşanacak olan Litecoin halving nedeniyle LTC fiyatlarında son zamanlarda kayda değer artışlar yaşanmaktadır. Litecoin, 2019 yılına girdiğimiz günlerde 30 dolardan işlem  görmekteydi.

2- Binance Coin  (BNB)

İşlem hacmi olarak dünyanın en büyük borsalarından Binance Borsasının çıkarmış olduğu kripto para BNB, son zamanlarda en çok kazandıran kripto paralardan. Binance Borsası, işletim ücreti olarak BNB’yi kabul etmesi, BNB’ye yönelik sürekli bir talep oluşturmaktadır.

Binance Coin yazının kaleme alındığı saatlerde 33.9 dolardan işlem görmektedir. Sıralamada 7’incidir. 2019 yılına girdiğimiz günlerde 6 dolardan işlem görmekteydi.

3- Ripple (XRP)

3’üncü büyük kripto para olan XRP, kripto para piyasalarında Bitcoin’den sonra belki de isminden en çok bahsedilen kripto paradır. XRP’nin ardındaki Ripple şirketi bankacılık ve finans dünyasında önemli bir aktör haline gelmeye başladı. Dünya geneli bir çok banka ve finansal kuruluş uluslararası fon transferlerinde XRP’yi bir araç olarak kullanmaktadır.

Ancak Ripple, 2019 yılında uluslararası ödemeler endüstrisinde güçlü rakiplerle karşı karşıya gelmektedir. JP Morgan ve Facebook’un çıkaracakları kripto paralar XRP’yi zorlayacağa benziyor. Buna rağmen Ripple, bankacılık ve finans sektöründe kabul görmeye devam ediyor.

XRP, yazının kaleme alındığı saatlerde 40 cent’ten işlem görmektedir. 2019 yılına girerken 35 cent’ten işlem görüyordu.

4- Tron (TRX)

Tron, Dapps (blockchain tabanlı uygulamalar) ve veri transferi için network hizmeti sunmaktadır. Justin Sun yönetiminde Tron, 2019 yılında önemli açılımlar göstermektedir. 2019 yılında Tron, BitTorrent (BTT) isimli yeni bir kripto parayı başarılı biçimde piyasaya sürdü.

Geçtiğimiz hafta Justin Sun, ABD’li ünlü yatırımcı milyarder Warren Buffett ile gerçekleştireceği iş yemeğine 4.5 milyon dolardan fazla para ödemesi çok konuşulmuştu. Eğer Justin Sun, Warren Buffett’i ikna edebilirse Tron, iş dünyasında level atlayabilir.

Tron yazının kaleme alındığı saatte 3.3 cent’ten işlem görmektedir. 2019 yılının başında ise 1.8 cent’ten işlem görüyordu. Tron sıralamada ise 12’incidir.

5- Leo (LEO)

Leo, Haziran ayı başında 1.3 dolardan işlem görüyordu ve bugün 1.91 dolardan işlem görmektedir. Leo, geri alım ve yakım programı ile Leo fiyatlarında belli bir ivmeyi yakalamaya çalışıyor.

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

Türkler Avrupa’da ençok kripto paraya sahip olan millet ve Türkiye’de Bitcoin adaptasyonu

Visa ve Western Union işbirliği Ripple’ı zora sokar mı?

Ülkeler arasındaki güvensizlik Bitcoin için bir lütuf olabilir mi?

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

coinajans
cryptopazar_koinmedya
0
0
0