Home Bitcoin Yükselmeye başlayan Bitcoin kritik bölgeye doğru yaklaşıyor
“sportsbet”

Yükselmeye başlayan Bitcoin kritik bölgeye doğru yaklaşıyor

Yükselmeye başlayan Bitcoin kritik bölgeye doğru yaklaşıyor

0
“sportsbet”

Bitcoin kritik bölgeye doğru adım adım ilerliyor. Bitcoin haraket güzergahında dikkat etmemiz gereken iki bölge var. Ondan sonrası bahar.


Bitcoin Kritik Bölgeye Doğru Gidiyor

Bitcoin 3 Haziran tarihinde 8550 dolardan ani bir şekilde düşmeye başladı. Bu düşüş ertesi gün yani 4 Haziran’da 7500 dolar hattında sonlandı. Bu zaman zarfında aynı hattı 2 kere daha test eden BTC bugün itibariyle 8000 doların üzerine tırmanmayı başardı. Gün içinde en yüksek 8080 doları yakaladı.

bittrt_koinmedya

Yukarıdaki grafik 4 saatlik zaman diliminde. Yani her bir mum çubuğu  saatlik fiyat hareketini simgeliyor. Grafiğin tamamında son 1 aylık fiyat hareketini gözlemleyebiliyoruz. Bu grafiğin sunduğu verilere göre BTC son 1 aydır iki kritik destek/direnç bölgesi çevresinde hareket ediyor.

Alttaki yeşil dikdörtgenle resmedilen destek bölgesi kırılırsa kötü günler başlayabilir. Fiyat şu aşamada bu iki bölge arasında hareket ediyor. Son 1 haftada destek hattı 3 kere test edildi ve yön şu an 8400 dolar ile sonlanan dirence doğru.

Grafikteki iki eğri 50 ve 200 günlük üssel hareketli ortalamalar. Fiyat şu an üstteki 50 günlük üssel hareketli ortalama ile mücadele halinde. Yaklaşık 7700 dolarda yer alan 200 günlük üssel hareketli ortalama ise temel destek hattı olarak vazife yapıyor.

Hedef 8900 Dolar

Fiyat 27 Mayıs tarihinden bu yana genişleyen alçalan takoz içinde hareket ediyor (taralı mavi çizgiler). Bu formasyonun direnç bölgesinden 2 kere kırıldığını ancak bu kırılmaların boğa tuzağı olduğu ve fiyatın tekrar formasyon içine döndüğü görülüyor. Alçalan takozlar yukarı yönlü kırma eğilimindedir. Bu yüzden önce alçalan takoz direnç hattının, ardından da pembe dikdörtgenle resmedilen direnç hattının kırılması durumunda ilk hedef takoz başlangıç bölgesi olan 8900 dolar olacaktır.

Bitcoin fiyatı bu hedefe yönelecek momentuma sahip mi? Bu konuda ise RSI bize ipucu verecektir. Fiyat son 1 haftadır aynı seviyede dip yapmasının yanı sıra RSI’ın yükselen dipler yaptığını görüyoruz. Bu alıcı yönlü baskının arttığını ve yükseliş için uygun şartların oluşmakta olduğu manasına geliyor. 4 saatlik RSI 56’ya kadar yükselmiş durumda.

Yukarıdaki günlük grafikte ise RSI’ın (Bitcoin’in yükselişine başladığı 8 Şubat’tan bu yana) kritik 46 değeri üzerinde hareket ettiğini belirtelim. Şu anki değeri ise 53. Yani genel manada yükselişi destekleyecek etmenler mevcut. Bitcoin kritik direnç hatlarını kırdığında ilk hedef 8900 dolar olacaktır.

Bitcoin hakkında daha fazlası için Tıklayın

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0