Home Altcoin Bitcoin 8.000 dolarda tutunamıyor – BTC, ETH, XRP ve XTZ fiyat görünümü
“sportsbet”

Bitcoin 8.000 dolarda tutunamıyor – BTC, ETH, XRP ve XTZ fiyat görünümü

Bitcoin 8.000 dolarda tutunamıyor – BTC, ETH, XRP ve XTZ fiyat görünümü

0
“sportsbet”

Bitcoin 8.000 dolarda tutunamıyor. BTC ile birlikte piyasanın lider altcoinleri de son günlerde düşüş yaşıyor. En büyük düşüşü ise Tezos (XTZ) kaydetti. İşte Bitcoin ve piyasadaki önemli altcoinlerden ETH, XRP’nin fiyat görünümü.


Bitcoin 8.000 dolarda tutunamıyor

Kripto piyasası yatay seyir izliyor. CoinMarketCap verilerine göre, piyasa değerine göre ilk 20’de bulunan coinlerin çoğu kırmızıdır.

Bitcoin (BTC), önceki gün gördüğü 8,000 dolar seviyesinde tutunamayarak yeniden 7,900 dolar seviyesine geriledi. Bitcoin son 24 saatte yüzde 0.82 düşüşle 7,878 dolar seviyesinden işlem görüyor. Ancak yine de gün içindeki en düşük 7,778 dolar seviyesinin üzerindedir. Son 7 gün zarfında ise kripto piyasasının lider coini yüzde 1’lik bir artış kaydetti.

bittrt_koinmedya

İlgili: Bitcoin fiyatının düşmesi yükselişinin doğal bir sonucuydu-işte sebebi

Kripto para piyasasında değerine göre ikinci yerde olan Ethereum (ETH), son 24 saatte yüzde 0.85 düşüşle 242.97 dolardan işlem görüyor. Son 7 günde bu altcoin yaklaşık yüzde 0.38 düşüş kaydetti.

İlgili: Ethereum fiyatı 200 dolara çekilebilir

Ripple (XRP), piyasa değerine göre kripto paralar arasında üçüncü sırada yer alıyor. XRP de yüzde 1.44’lük düşüş gördü. Son 7 günde ise yüzde 3.15’lik düşüş kaydetti. Ripple’ın dün Brezilya’da ofis açtığı ve Latin Amerika’ya da yayılacağı bildirilmişti.

İlgili: Bir yanda boğalar bir yanda ayılar: Ripple ve Stellar fiyat görünümü

Piyasa değerine göre ilk 20’de bulunan kripto paraların birçoğu değer kaybederken, listede 19. sırada bulunan Tezos (XTZ), yüzde 3.2 ile en büyük düşüşü yaşayan coindir.

Kripto para piyasasının toplam değeri 248 milyar dolara kadar düştükten sonra bugün biraz toparlanarak 252 milyar dolara ulaştı. Günlük işlem hacmi ise 67 milyar dolardan önemli derecede düşerek 57 milyar doları gördü.

Bu arada blockchain ve kripto para piyasası ile ilgili bir dizi yeni haber var. Güney Kore bankası KB Kookmin Bank, blockchain teknoloji şirketi Atomrigs Lab ile dijital varlık yönetimi ve koruma çözümleri alanında işbirliği yapacağını duyurdu.

Ayrıca dünyanın en büyük ikinci menkul kıymetler borsası Nasdaq, kripto para veri sağlayıcısı CryptoCompare ile işbirliği yaparak kurumsal düzeyde kripto fiyatlandırma ürünü geliştirme planlarını açıkladı.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0