Home Kripto para Haber Ripple Brezilya’ya ofis açarak Latin Amerika’ya çıkarma yaptı
“sportsbet”

Ripple Brezilya’ya ofis açarak Latin Amerika’ya çıkarma yaptı

Ripple Brezilya’ya ofis açarak Latin Amerika’ya çıkarma yaptı

0
“sportsbet”

Ripple Brezilya’ya ofis açıyor. Gelen haberlere göre Ripple bu ofis ile ödeme sistemi RippleNet’i başta Brezilya ve genelde de bütün Latin Amerika’ya yaymayı amaçlıyor. Ripple ayrıca ülkedeki üniversitelerle işbirliği yaparak blockchain eğitimleri düzenleyecek.


Ripple Brezilya’ya ofis açıyor – Hedef tüm Latin Amerika

Cointelegraph Brazil’in haberine göre, piyasa değerine göre kripto piyasasının üçüncü en büyük dijital parası XRP’nin arkasındaki firma Ripple, Brezilya’da ofis açıyor. Ofisin amacı Latin Amerika’ya yayılma olarak açıklandı.

Habere göre, resmi açıklama, Sao Paulo’da 11 ile 13 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek önemli finans ve bankacılık toplantısı CIAB Febraban sırasında yapılacak.

bittrt_koinmedya

İlgili: Bitcoin uzmanı: Facebook coin Ripple’ın canına okuyacaktır

Ripple’ın Brezilya ofisinin başında ise The Warranty Group’un Brezilya iştirakinin eski CEO’su Luiz Antonio Sacco bulunacak.

Ripple’a Mart 2019’d katılan Sacco, şirketin ödeme sistemi RippleNet’e daha fazla müşteri çekmek niyetinde olduğunu söyledi. Sacco ayrıca Ripple’ın hedefinde sadece Brezilya olmadığını, Güney Amerika’nın geri kalanının da bulunduğunu belirtti. Şimdiye kadar Ripple’ın ödeme sistemini Brezilya’da üç kurum benimsedi. Habere göre bu finansal şirketlerin isimleri Santander Brasil, BeeTech Global ve Banco Rendimento’dur.

İlgili: Kripto paralar bankaların işleyişine zarar verebilir

Ripple, Brezilya’ya ödeme sistemlerini getirmenin yanı sıra eğitim programları da açmayı planlıyor. Bunun için de ülkenin öncü üniversitelerinden Sao Paulo Üniversitesi ve Fundaçao Getulio Vargas Üniversitesi ile işbirliği yapacak. Sacco, eğitim alanındaki yatırımların blockchain teknolojisinin teşvik edilmesinde önemli rol oynayacağını söyledi. Bu alandaki araştırmalar ise bölgedeki kariyer fırsatlarını artıracaktır.

Daha önce haber verildiği gibi Ripple’ın ödeme sistemi RippleNet’in küresel çapta müşteri sayısı 2019’un başlarında 200’ü geçmişti. Bunlardan beşi -JNFX, SendFriend, Transpaygo, FTCS ve Euro Exim Bank- XRP’yi sınırlar ötesi ödemeler için kullanıyorlar.

İlgili: Bir yanda boğalar bir yanda ayılar: Ripple ve Stellar fiyat görünümü

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0