Home Altcoin Facebook’un Globalcoin’i Bitcoin Cash’i ortadan kaldırabilir, dikkat!

Facebook’un Globalcoin’i Bitcoin Cash’i ortadan kaldırabilir, dikkat!

Facebook’un Globalcoin’i Bitcoin Cash’i ortadan kaldırabilir, dikkat!
0
koinmedya_brave

Facebook’un Globalcoin’i Bitcoin Cash’i ciddi ölçüde rahatsız ediyor. Henüz lanse edilmemesine rağmen Global Coin, Bitcoin Cash gibi halka açık blok zincirler açısından şimdiden bir tehdit teşkil etmekte. Sonuncusu, kendi tartışma nedenlerini bitirmesine rağmen Bitcoin’in ölçeklenebilirlik sorununu çözmeyi amaçlayan Bitcoin’in sıkı bir kolu konumunda.

Facebook’un Globalcoin’i Bitcoin Cash’i ortadan kaldırabilir

Birleşik Devletler kökenli sosyal medya şirketi Facebook’un kripto para endüstrisine olan ilgisi ve kendi kripto varlığı olan Global Coin’i lanse edecek olması artık söylenti olmaktan çıktı. Bu kripto toplumu için kulağa hoş gelen bir durum olsa da, Bitcoin Cash grubu ve diğer halka açık blok zincirlerce aynı şekilde karşılanıyor diyemeyiz.

ilgili:Bitcoin Cash fiyatının yatay hareketi sonlanabilir

Bitcoin’in bir kolu olan Bitcoin Cash, Roger Ver ve ekibi tarafından 2017’nin ortalarında piyasaya sürüldü. Temel amacı Bitcoin’in blok ölçü sınırını artırmak ve işlem masraflarını azaltmaktı. Bitcoin’in başarısız olduğu noktalara odaklanarak, revelatörler varlığı pazarlamada Bitcoin’in bir kolu olma avantajını kullandılar. Bunun da ötesinde bir gün Bitcoin’in yerini alabileceğini umuyorlardı. Yine de yüzde 3.7’lik değer kaybı ve market capte bugünkü 6 milyar dolarlık işlem hacmi, zirvedeki kripto para borsalarında yer almaktan hayli uzak olduğunu gösteriyor.

Facebook’un Globalcoin’i Bitcoin Cash’i ortadan kaldırabilir. Bunun bariz göstergeleri mevcut ve tahmin etmesi de zor değil gibi. Bitcoin Cash ilk başlarda fiyatını yukarı çekmeyi de sağlayarak başarı gösterdi. Ancak Bitcoin’in ileri ve geri fiyat hareketlerine bağlı olması, ne konumda olacağının da göstergesi. Ayrıca medya işlem değerinin düşüklüğü ve olası bir derin zincir yeniden düzenlemesi endişesi de hakim. Bu noktada izleyicileri ağın baskın olduğuna ve 2 milyardan fazla kullanıcı tarafından desteklenecek olan Facebook koin tarafından ele geçirilmeyeceğine ikna etmek zor görünüyor.

kaynak

0
0
0