Home Kripto para Haber Facebook yöneticisi kripto para projesi Libra’nın detaylarını paylaştı
koinmedya_brave

Facebook yöneticisi kripto para projesi Libra’nın detaylarını paylaştı

Facebook yöneticisi kripto para projesi Libra’nın detaylarını paylaştı

0
“sportsbet”

Facebook yöneticisi kripto para projesi Libra’nın ayrıntılarını basınla paylaştı. Facebook’un dijital parasının en büyük özelliği, ABD Doları gibi sadece bir paraya değil, birden fazla paranın olduğu bir sepete sabitlenmesi olacaktır.


Facebook yöneticisi kripto para projesi Libra’nın ayrıntılarını açıkladı

Bir Facebook yöneticisi, adının “Libra” olacağı tahmin edilen dijital parasının yeni ayrıntılarını paylaştı. Alman WirtschaftsWoche dergisine konuşan Facebook’un Kuzey Avrupa için finansal hizmetler ve ödeme ortaklıkları başkanı Laura McCracken, sosyal medya devinin kripto parası ile ilgili önemli detayları açıkladı.

İlgili: Facebook GlobalCoin’i Coinbase ve Gemini borsasında listelemek için kulis yapıyor

bittrt_koinmedya

Derginin muhabirine Money20/20 Europe’da konuşan McCracken, merakla beklenen Facebook coinin whitepaper’ının 18 Haziran’da yayımlanacağını bildirdi. Bu dijital paranın ABD Doları gibi sadece bir paraya bağlanmayacağını, bunun yerine birden çok paranın olduğu bir sepete sabitleneceğini söyledi.

TechCrunch, geçen hafta Facebook’un 100’ün üzerinde kişiden oluşan blockchain ekibinin iletişim yöneticisinden 18 Haziran’la ilgili haber ambargosu ricası geldiğini açıklamıştı.

İlgili: Bitcoin uzmanı: Facebook coin Ripple’ın canına okuyacaktır

Bu yeni kripto para, kripto topluluğunda büyük bir hareketlenmeye sebep olarak, dijital paraların daha geniş bir kitle tarafından benimsenmesini sağlayabilir.

AmaZixv Ortağı ve Danışma Bölümü Başkanı Jose Maria Macedo ise Facebook’un kripto parası için Truva atı benzetmesini yapıyor. Macedo, “Facebook’un Libra’yı duyurması, blockchainin kitleler tarafından benimsenmesi yolunda Truva atı görevi görecektir.” dedi.

İlgili: Facebook kripto para platformu Libra Networks için İsviçre’yi tercih etti

Macedo şöyle devam etti: “Facebook ve Whatsapp aracılığıyla yüz milyonlarca insan kullanacaktır. Kullanan insan sayısı açısından ABD Dolarından bile daha büyük potansiyele sahiptir.”

Mark Zuckerberg’in düşük maliyetli ve güvenilir sınırı aşan bir ödeme sisteminin potansiyelini görerek harekete geçtiğini söyleyen Macedo, küçük ya da Facebook gibi büyük şirketlerin işletmelere dijital çağda yardım etmek için yollar aradığını belirtti. Ona göre bu yavru endüstri henüz yolunun başlangıcındadır.

İlgili: Globalcoin sayesinde Facebook, yeni çağın İpek Yoluna dönüşebilir mi?

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

coinajans
cryptopazar_koinmedya
0
0
0