Home Bitcoin Tuur Demeester: Bitcoin vahşi bir düzeltme yapmalı
“sportsbet”

Tuur Demeester: Bitcoin vahşi bir düzeltme yapmalı

Tuur Demeester: Bitcoin vahşi bir düzeltme yapmalı

0
“sportsbet”

Bitcoin vahşi bir düzeltme yapabilir! Kripto sektörünün ünlü isimlerinden biri olan Adamant Capital kurucusu Tuur Demeester, Bitcoin’de neden büyük bir düşüş bekliyor?

Bitcoin vahşi bir düzeltme yapabilir!

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin rallisi hakkındaki düşüncelerini paylaşan Adamant Capital’ın kurucusu Tuur Demeester, küresel ekonomik olayları, boğa piyasasına yön veren önemli faktörler olarak değerlendirirken, şu sıralar ayı piyasasının gerçekleşme ihtimalinin yüksek olduğunu iddia ediyor.

Çin Yuanı’nın USD karşısında değer kaybetmesi ile, BTC rallisinin başlamasının aynı zamana denk gelmesinin bir tesadüf olmadığını düşünüyor ve ikisi arasında bir ilişki olduğunu iddia ediyor.

Sermaye kontrolleri, enflasyon ve sermaye kaçışlarının, her zaman için Bitcoin fiyatını etkileyen orta vadeli önemli faktörler olduğunu ifade eden ünlü kurucu, 2013 Kıbrıs bankacılık krizinde olduğu gibi 2015-2016 yılları arasında etkili olan kriz esnasında Yuan’ın % 10 değer kaybettiğini belirtiyor.

bittrt_koinmedya

Bu dönemde Çin’deki Bitcoin borsalarında, Bitcoin fiyatının yükseldiğini ve bunun da Çinli yatırımcıların, Bitcoin’i, yatırım yapmak veya ülke dışına para taşımak için bir araç olarak kullandığının göstergesi olduğunu söylüyor.

(bknz: İşte kimsenin fark etmediği Bitcoin fiyatını 100 bin dolara çıkaracak güzergah!)

FOMO’nun dinmesi için büyük bir düzeltme şart!

Adamant Capital’ın kurucusu, çok yakında bir ralli gerçekleşeceğini tahmin ediyor, ancak bu ralliden önce bir düzeltmenin olacağına inanıyor.

BTC’nin “mevcut parabolik eğrisinin, Ocak 2012’den bu yana gerçekleşmemiş karlardaki en hızlı artışı temsil ettiğini” iddia ediyor. Ayrıca Bitcoin yatırımcılarının, Bitcoin’in piyasa değerindeki büyük artışa rağmen, satış yapma konusunda aceleci olmadığını söylüyor.

Yükselişe kıyasla, kar satış oranının düşük olmasını ise, kısa vadeli pozitif bir piyasa duyarlılığı olarak değerlendiriyor. (bknz: Bitcoin daha ne kadar düşecek? İşte Peter Brandt’dan çarpıcı bir analiz daha!)

Demeester, BTC’nin mevcut seviyesinden yüzde 25’lik bir fiyat düşüşü öngörürken, uzun vadede hala yükseliş bekliyor. Bitcoin vahşi bir düzeltme yapabilir diyen Demeester, Bitcoin fiyatında gerçekleşecek olan bu geri çekilmenin, gerekli olduğunu düşünüyor.

Rallinin daha büyük bir hızda devam etmesi için FOMO’nun azalması gerektiğini söyleyen Demeester, bunun gerçekleşmesi için Bitcoin vahşi bir düzeltme yapmalı diyor.

Kaynak

Ayrıca bknz:

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0