Home Altcoin Cardano grafiğinde yükselen flama formasyonu yükseliş işareti veriyor
“sportsbet”

Cardano grafiğinde yükselen flama formasyonu yükseliş işareti veriyor

Cardano grafiğinde yükselen flama formasyonu yükseliş işareti veriyor

0
“sportsbet”

Cardano grafiğinde yükselen flama formasyonu yükseliş yönündeki umutları artırıyor. Yaklaşan Shelley Testnet denemesi de projenin uzun vadeli planlarını yavaş yavaş yerine getirdiğini gösteriyor.


Cardano Grafiğinde Yükselen Flama Formasyonu

Cardano fiyat grafiği yazı yayına hazırlanırken konsolidasyon bölgesinde hareket ediyordu. Yani toplanma diye tabir edebileceğimiz bu evre daha yükseğe sıçrama öncesi hazırlık dönemi olarak adlandırılabilir.

ADA/USDT yani Cardano’nun yaklaşık 1 ABD dolarına eşdeğer para birimi Tether karşısındaki durumu şu aralar sakin. Zira bu parite Mart – Mayıs dönemi boyunca şiddetli volatiliteye maruz kalmıştı. Haziran ayı o döneme nazaran çok daha sakin geçiyor.

bittrt_koinmedya

Mart ayı başlarında ADA 0.040 dolar civarından büyük bir boğa koşusuna başladı. Varlık 4 Nisan’a kadar %145 değer kazanmış ve 0.100 dolar bölgesine tırmanmıştı. Bu değer aslında Eylül 2018’den bu yana görülmüş en yüksek değer.

Nisan ayı tamamen düşüşle geçti. Öyle ki Mart ayındaki yükseliş bayrak direği olarak görülürse Nisan ayı tamamen bayrak olarak karşımıza çıktı. Sonuç olarak yükselen bayrak formasyonu elde edilmiş oldu. Yükselen bayrak formasyonları yukarı doğru kırar ve beklenen kırılma 11 Mayıs’ta geldi.

Yükselen Flama

Fiyat 11 Mayıs’tan bu yana üçgen içinde hareket ediyor. Bu üçgen flamayı, 11 Mayıs’taki yükseliş ise flama direğini temsil ediyor. Yani elimizde bir diğer yükseliş şablonu olan “yükselen flama formasyonu” var.

Cardano grafiğinde yükselen flama formasyonu

Son 1 ay boyunca ADA 0.100 doları defalarca test etti lakin her birinde reddedildi. Ancak 0.090 ile 0.100 dolar bölgesinde güçlü bir alım baskısı olduğunu da belirtelim. Yani alıcılar varlığın daha düşük seviyelere düşmesine izin vermiyor. Bu da güçlü bir yükselen destek hattı oluşmasına sebebiyet veriyor.

 

Cardano CEO’su Charles Hoskinson geçtiğimiz günlerde yeni yol haritasını yayınladı. Edinilen bilgilere göre ayın 15’indeki Shelley Testnet takviminde bir sapma yok.

Cardano hakkında daha fazlası için Tıklayın

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0