Home Bitcoin Bitcoin piyasası yeniden düşüşe mi geçiyor?
koinmedya_brave

Bitcoin piyasası yeniden düşüşe mi geçiyor?

Bitcoin piyasası yeniden düşüşe mi geçiyor?

0
“sportsbet”

Önemli kazanımlar elde ettikten sonra Bitcoin piyasası yeniden düşüşe mi geçiyor? Son gelişmelerle ilgili farklı analistlerin bakış açıları neler? Sizler için derledik…


Son Yaşananlardan Sonra Bitcoin Piyasası Yeniden Düşüşe Mi Geçiyor?

Birkaç hafta boyunca süren önemli kazanımlardan sonra son günlerde Bitcoin rallisinde enerji tükenmiş gibi görünüyor. Twitter üzerinde paylaşımda bulunan bazı analistlerin ağır basan ayı piyasası tahminleri dikkat çekiyor.

@CryptoChoe isimli Twitter hesabını kullanan yatırımcı, BTC’nin önümüzdeki 24 saat içerisinde bazı kazanımlarının olacağına fakat gelecek günlerde ve haftalarda ise düşüş eğiliminde olacağına inanıyor.

bittrt_koinmedya

Eric Choe: “Bitcoin’in zirvedeki duruşu geçici gibi görünüyor.

Günlük zaman dilimi hala daha boğa görünümünde olsa da, daha düşük zaman diliminde piyasa yapısı sipariş akışına dayalı ayı eğilimi baskısı gösteriyor.”

Brad Abel: “Hepimiz dört saat içinde 200 EMA’yı görüyoruz. Bir kez bunun altında kapanırsa aşağı doğru bir çığ olmasından korkuyorum. Şimdiye kadar olanlar sadece bir dalga geçme olur.”

@SatoshiFlipper isimli Twitter kullanıcısı ise önümüzdeki birkaç gün içinde 7.400 dolara doğru potansiyel bir düşüş olabileceğini ifade ediyor. Ayrıca yatırımcılara potansiyel kayıpları telefi etmek amacıyla yatırımlarının bir kısmını USDT ve diğer stabil coinleri dönüştürmelerini tavsiye ediyor.

“Portföyünüzün bir kısmını (% 30 – 50 oranı ideal) USDT cinsinden ya da seçmiş olduğunuz diğer bir stabil coin üzerinden olduğuna emin olun…”

Bundan sonra ne olur

Genel olarak negatif bir bakış açısı olmasına rağmen, boğa piyasasının son bulduğunu ifade eden yatırımcı sayısı birkaç kişi ile sınırlı kalıyor. Peter Schiff, bu yaşananların ayı piyasasındaki yalancı bir ralliden ibret olduğunu iddia etmesine rağmen, piyasadaki genel konsensüs BTC’nin bir düzeltmenin ardından nihayetinde tekrar boğa görünümüne kavuşacağı ve belki de daha kalıcı kazanımlar sağlayarak 10.000 dolara doğru yürüyeceği yönünde.  Zaman dilimi açısından bu süreç bir yıla yakın bir süre devam edebilir. Fakat sonrasında önemli ölçüde bir hızlanma kaydedileceği bekleniyor.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

coinajans
cryptopazar_koinmedya
0
0
0