Home Altcoin Litecoin fiyatı önümüzdeki aylarda iki katına çıkabilir
koinmedya_brave

Litecoin fiyatı önümüzdeki aylarda iki katına çıkabilir

Litecoin fiyatı önümüzdeki aylarda iki katına çıkabilir

0
“sportsbet”

Litecoin fiyatı önümüzdeki aylarda iki katına çıkabilir. Kripto para analistleri bu görüşlerini LTC’de yaklaşan halveninge dayandırıyor. Uzmanlara göre halvening ile Litecoin volatilitesi çok yükselecek ve fiyatı da iki katını görebilecek.


Litecoin fiyatı önümüzdeki aylarda iki katına çıkabilir

Kripto piyasasında belli ölçüde istikrarsızlık hâkimdir. Bunun en başlıca sebebi Bitcoin’nin (BTC) 8,000 dolar seviyesinin üzerinde tutunamamasıdır. Bu istikrarsızlığa rağmen, Litecoin (LTC) sürekli yükselirken, aylık zirvelerden de çok az düşüş gördü.

Şimdi ise bir analist Litecoin’in fiyatının yakında ikiye katlanabileceğine inanıyor. Ancak bu fiyatın ikiye katlanmasını önemli bir satış baskını ile büyük bir düşüş izleyecek. LTC’nin bu büyük volatilitesinin kaynağı ise yaklaşan “halvening” olayıdır.

bittrt_koinmedya

İlgili: Litecoin 3 ay içinde yüzde 140 artıp 220 dolara çıkabilir – Neden mi?

An itibariyle Litecoin yaklaşık yüzde 1’lik bir düşüşle 116 dolar civarında işlem görüyor. Buraya ise 120 dolarlık günün zirvesinden gerileyerek geldi.

120 dolar LTC için kilit direnç seviyesi olarak kalmaya devam ediyor. Bu seviyeyi birkaç defa kırmaya çalıştı ve başarısız oldu. Bu kritik seviye aynı zamanda Litecoin’in son bir yılda gördüğü en yüksek değerdir.

Litecoin’in bu seviyeyi geçip geçemeyeceği belli değil. Ancak bu seviyeyi kolayca geçebilmesi için ilk önce fiyatın düşmesi gerekiyor. LTC’de yaklaşan “halvening” volatiliteyi artırırken, yakın bir gelecekte büyük ihtimalle ani iniş ve çıkışlar göreceğiz.

İlgili: Anket: Yatırımcıların yarıdan fazlasının parası altcoinlere emanet

Twitter’deki popüler kripto analistlerinden Luke Martin, “halvening” yaklaştıkça önümüzdeki birkaç ayda LTC’nin çok daha yüksek değerlerden işlem görebileceğini düşünüyor.

Konu ile ilgili tweet atan Martin, LTC halveninge sadece 60 gün kaldığını vurgulayarak, fiyatının yakın zamanda çok daha yükseleceğini söyledi.

Bu arada Martin LTC-BTC paritesinin de şu anki mevcut of 0.0146 seviyesinden 0.0182 zirvesine çıkabileceğini söylüyor. Ancak başka analistler bunun çok daha yüksek olabileceğini düşünüyor.

İlgili: Holo, Ravencoin ve Binance Launchpad projeleri bir sonraki yükselişe öncülük edebilir

Twitter’deki başka bir analist Financial Survivalism ise son attığı tweette, geçmişte LTC’nin halvening öncesi günlerde zirveler gördüğünü hatırlattı. Ona göre LTC’nin fiyatı önümüzdeki aylarda 0.026 BTC gibi bir zirveyi görebilecek. Bu da mevcut fiyatın ikiye katlanması anlamına geliyor.

Çok beklenen halvening yaklaştıkça LTC’de önemli derecede volatilite görmemizin ihtimali de artıyor.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

coinajans
cryptopazar_koinmedya
0
0
0