Home Altcoin Peter Brandt: Şimdi Litecoin ve Ripple almanın tam zamanı
koinmedya_brave

Peter Brandt: Şimdi Litecoin ve Ripple almanın tam zamanı

Peter Brandt: Şimdi Litecoin ve Ripple almanın tam zamanı
0
fairspin_koinmedya

Litecoin ve Ripple almak neden mantıklı? Ünlü bir kripto para uzmanı ve emtia sektörünün profesyonel isimlerinden biri olan yazar Peter Brandt, teknik göstergelerin Litecoin ve Ripple için olumlu sinyaller verdiğini ve şimdi Litecoin ve Ripple almak için uygun bir zaman olduğunu iddia ediyor.

Şimdi Litecoin ve Ripple almak mantıklı mı?

Ünlü kripto para analisti Peter Brandt dün, LTC / BTC paritesinde büyük bir alım sinyalinin gerçekleştiğini belirtti. 

LTC / BTC paritesinin önemli bir alım sinyalini tamamladığını iddia eden Brandt, bu sinyalle birlikte Litecoin’in Bitcoin karşısında çok daha fazla değer kazanacağını öngördüğünü ifade ediyor.

Ripple 0,62 dolara kadar yükselebilir!

XRP’nin yükselebileceğine dair teknik göstergeler de olduğunu belirten tecrübeli analist, XRP’de yeni bir toparlanma sürecinin başladığını söylüyor. Brandt, XRP’nin bir sonraki hedeflerinin 0.5688 $ ve 0.6260 $ olacağını ve teknik göstergeler doğrultusunda, şimdi Litecoin ve Ripple almanın tam zamanı olduğunu söylüyor.

Litecoin dün (7 Haziran) % 15’in üzerinde kazanım elde ederek piyasa sıralaması bakımından ilk 10’da yer alan kripto paralar arasında en iyi performans gösteren kripto para olurken, XRP % 5’in üzerinde kazançla en fazla yükselen ikinci kripto para oldu. 

Litecoin yaklaşan halving etkiyle yükselmeye devam ediyor

Litecoin’in 6 Ağustos 2019’da gerçekleşecek olan halving etkinliğinin, yeni bir boğa koşusu için katalizör olacağı iddia ediliyor. Aynı zamanda analistler de madencilerin blok ödülünü yarıya indirerek, LTC arzını azaltacak olan bu halving etkinliğinin öncesinde Litecoin fiyatında çok daha büyük bir yükseliş bekliyor. (bknz: Haziran sonuna kadar Litecoin 160 doları görebilir)

(bknz: Forbes: 2019’da Litecoin Ripple (XRP) ’yi geçecek!)

litecoin-ve-rippleLTC / USD grafiği / Kaynak: Tradingview

Yaklaşan halving etkinliği, blok ödülünü 25 LTC’den 12,5 LTC’ye düşürecek şekilde ayarlandı ve birçok yatırımcı azalan arzın, talebi artırma potansiyeli olduğunu ve bunun sonucunda da varlığın daha değerli hale geleceğini düşünüyor.

Ayrıca halving etkinliği gerçekleşen bir kripto parada genellikle, arzda yaşanan ani değişikliğin sonucunda fiyatda ani bir yükseliş görülür. Daha önce de bir çok kez benzer yükselişlere şahit olduk. Bu yüzden de yaklaşan halving etkinliğinin, LTC’nin son zamanlardaki etkileyici fiyat performansının nedenlerinden biri olduğu düşünülüyor.

Bununla birlikte, OKex borsasının Litecoin ile ilgili genişleme politikası da Litecoin’in yükseliş ivmesine katkı sağladı.

Ayrıca Binance Research, Litecoin’in hash oranında son altı ayda % 150’nin üzerinde bir artış olduğunu ve madencilik kârlılığının % 125 arttığını gösteren bir rapor yayınladı. Aynı zamanda, Litecoin yaklaşık 22 $ ‘dan yükselerek dolar karşısında % 380 değer kazandı.

Ayrıca bknz:

Bitcoin Cash fiyatının yatay hareketi sonlanabilir

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X