1xbit_headerbanner_koinmedya
Home Bitcoin Hindistan’ın kripto para yasağı asparagas haber olabilir

Hindistan’ın kripto para yasağı asparagas haber olabilir

Hindistan’ın kripto para yasağı asparagas haber olabilir
0

Hindistan’ın kripto para yasağı asparagas haber olabilir mi? Hindistan’da herhangi bir kripto para birimi kullanımının yasadışı eylem olarak kabul edileceği ve 10 yıla kadar hapis cezası verilmesinin önünü açacak bir yasa tasarısı düzenlediği iddia ediliyor.

Hindistan’ın kripto para yasağı yalan haber mi?

Dün, Hindistan’ın kripto para yasağı ile ilgili korkunç bir adım attığı basına yansımıştı. Koinmedya olarak, Bitcoin ve genel olarak kripto paralarla ilgili aktivitelerin suç sayılmasını öngören yasa tasarısının meclise sunulduğunun iddia edildiğini sizlere duyurmuştuk.

(ilgili haber: Hindistan Ulusal Parti Bitcoin sahiplerine 10 yıllık ceza teklifini meclise sundu)

Bu yasa tasarının mecliste onaylanması durumunda, merkezi yönetim tarafından çesitli cezalar öngörüldüğü ve bunlar arasında 10 yıl hapis cezasının da olduğu konuşuluyor.

Hazırlandığı iddia edilen yasaya göre suç sayılacak eylemler arasında “doğrudan veya dolaylı olarak kripto para madenciliği yapmak, kripto para çıkarmak, hodl etmek, satmak, transfer etmek” gibi pek çok eylemin yer aldığı söyleniyor.

Şimdi de Hindistan’ın kripto para yasağı ile ilgili açıklanan bu haberin asparagas haber olabileceği konuşuluyor. Bu haber basına yansıdıktan kısa bir süre sonra, John McAfee ve CZ bu tür eylemlere karşı tepkilerini dile getirmek için Twitter’da paylaşım yapmıştı.

CCN’de yer alan bir habere göre, McAfee, “Savaş başladı, özgürleşmek isteyen bütün bir ulus şimdi özgürlük aracını kullandığı için cezalandırılıyor” diyerek hükümetin attığı bu adıma tepki göstererek Bitcoin kullanıcılarını savunmak için harekete geçmek gerektiğini ifade etti. Ve Anonymus olarak bilinen bir hacktivist grubu mücadele etmeye davet etmişti.

hindistanin-kripto-para-yasagi

Ancak McAfee daha sonra attığı tweetleri sildi. Mc Afee’nin tweeti neden sildiği merak ediliyor. Bunun nedeninin de, haberin kaynağının güvenilir olmadığı ve asparagas haber olabileceği söyleniyor.

(bknz: Bitcoin daha ne kadar düşecek? İşte Peter Brandt’dan çarpıcı bir analiz daha!)

Kaynak

Ayrıca bknz:

Peter Brandt: Şimdi Litecoin ve Ripple almanın tam zamanı

Bitcoin Cash fiyatının yatay hareketi sonlanabilir

Haziran sonuna kadar Litecoin 160 doları görebilir

İşte kimsenin fark etmediği Bitcoin fiyatını 100 bin dolara çıkaracak güzergah!

koinmedya_brave
0
0
0
X