Home Altcoin Haziran sonuna kadar Litecoin 160 doları görebilir
“sportsbet”

Haziran sonuna kadar Litecoin 160 doları görebilir

Haziran sonuna kadar Litecoin 160 doları görebilir

0
“sportsbet”

Haziran sonuna kadar Litecoin (LTC) 160 dolar seviyesine yükselebilir! Dün % 15’in üzerinde artış kaydeden Litecoin, yükseliş ivmesini korumaya devam ederken, analistler Litecoin’in daha da yükseleceğini iddia ediyor. Peki Litecoin neden yükselecek?

Haziran sonuna kadar Litecoin 160 doları bulabilir!

Litecoin fiyatı dün (7 Haziran Cuma) gün içinde % 15’in üzerinde artış kaydetti. Piyasadaki büyük kripto para birimlerinin çoğu kazanım elde ederken Litecoin, bir kez daha, gün içinde % 15’ten fazla kazanım elde ederek piyasadaki yükselişe liderlik ettik.

Haziran sonuna kadar Litecoin LTC / USD grafiği / Kaynak: Tradingview

bittrt_koinmedya

Bazı kripto para analistleri fiyatların daha da yükselebileceğini söylüyor. Hatta bazı analistlere göre Haziran sonuna kadar Litecoin, 160 doları görebilir.

Coinmarketcap.com verilerine göre Litecoin, yazımız yayına hazırlanırken % 5 civarında artış kaydederek 116 $ seviyesinde işlem görüyor.

 

Haziran sonuna kadar Litecoin

Litecoin’in 6 Ağustos 2019’da gerçekleşecek olan ve madenciler için blok ödülünü yarıya indirerek tokenin arzını azaltacak olan halving etkinliğine 2 aydan az bir süre kalırken, analistler Litecoin fiyatının çok daha fazla yükseleceğini öngörüyor.

Yaklaşan halving etkinliğinin, uzun zamandır, Litecoin’in yükselişi için bir katalizör olabileceği söyleniyordu. Şu sıralar tam da söylendiği gibi halving etkileri görülmeye başlandı.

Litecoin’in, son zamanlarda piyasadaki diğer tokenlerden daha iyi performans sergilemesinin en önemli nedeninin, Ağustos ayının başlarında gerçekleşecek olan halving etkinliği olduğu tahmin ediliyor.

Hatta 2019 yılında Litecoin’in halving etkisiyle Ripple (XRP)’yi bile geçeceği iddia ediliyor. (ilgili haber: Forbes: 2019’da Litecoin Ripple (XRP) ’yi geçecek!)

Ayrıca Twitter’da tanınmış bir kripto para traderı ve analisti olan Crypto Rand, Litecoin’in bu ayın sonuna kadar 160 $ seviyesine yükseleceğini iddia ediyor.

(bknz: Yaklaşan Litecoin halving etkinliği kripto piyasasını nasıl etkileyecek)

Crypto Rand’ın Twitter’daki takipçilerinin birçoğu da analistle aynı fikirde; hatta bazıları, Litecoin’in halving öncesinde 200 dolara ulaşabileceğine inanıyor.

Ayrıca bknz:

Bitcoin Cash fiyatının yatay hareketi sonlanabilir

Facebook bu ay kripto parasını resmen duyuracak

Bankaların Ripple tercihi kendi tokenini oluşturmaktan daha ekonomik

Kaynak

 

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0