Home Bitcoin Bitcoin Ayı piyasası tekrar mı başlıyor?
koinmedya_brave

Bitcoin Ayı piyasası tekrar mı başlıyor?

Bitcoin Ayı piyasası tekrar mı başlıyor?

0
“sportsbet”

Bitcoin Ayı piyasası tekrar geri mi dönüyor? Bu çoklarının merak ettiği bir sorudur. Çünkü BTC 7,000 ile 8,000 dolar aralığında sıkışırken, bundan sonra hangi yöne gideceği konusunda analistlerden farklı tahminler geliyor.


Bitcoin Ayı piyasası tekrar başlıyor mu?

Bitcoin (BTC) ve kripto piyasasının tamamı, son birkaç hafta devam eden yükseliş momentumunu kaybederek yatay işlem seyri izliyor. Bu da kripto piyasasını bazı istikrarsızlıklarla baş başa bıraktı.

Her ne kadar Bitcoin’in son düşüşü BTC’yi 7,000 dolar seviyesine çekerek boğa momentumunu tehlikeye atsa da, analistler boğaların 5,400 dolar seviyesine düşmeden kontrolü tamamen bırakmayacağını belirtiyor.

bittrt_koinmedya

Yazının kaleme alındığı sırada Bitcoin yüzde 1’lik bir düşüşle 7,730 dolar seviyesinden işlem görüyordu.

İlgili: Analiz: Kısa ve uzun vadeli Bitcoin tahminleri birbirini tutmuyor

Son bir haftada BTC aşağı 7,000 dolar ile yukarı 8,000 dolar seviyeleri arasında gidip geliyordu. Bu da yeni bir işlem aralığı oluşturuyor ki sonuçta kalıcı bir konsolidasyon formasyonuna dönüşebilir.

Daha da önemlisi, Bitcoin uzun vade perspektifinden yeniden boğaya dönüşmeden önce yakın gelecekte daha da düşebilir.

Twitter’deki popüler kripto traderlerinden Josh Rager, bu durumu son tweetinde gündeme getirerek, BTC’nin uzun dönemde yeniden boğa trendine girmeden önce 5,400 dolar gibi düşük bir değeri görebileceğine inanıyor. Bu da yakında daha fazla kayıp beklendiğini gösteriyor.

İlgili: Uzun zamandır beklenen Bitcoin düzeltmesi sonunda geldi mi?

Rager, tweetinde şöyle diyor: “$BTC geri çekilme alanları: Bitcoin’in en aşağı .618 fib ($5404) seviyesine çekilebileceğini görüyorum… Başlıca birleşme, önceki destek/direnç seviyeleri 6109 dolar ile 6814 dolar aralığındadır. Bu noktada bir sıçrama bekliyorum ve 6,400 dolar en yakın seviyedir.”

Her ne kadar Rager Bitcoin’in güçlü bir alış desteği görmeden önce 5,400’e kadar düşebileceğine inanıyorsa da başka bir popüler Twitter analisti de BTC için kritik destek seviyesinin 6,400 dolar olduğuna dikkat çekiyor.

Twitter’deki popüler kripto analistlerinden Alex Krüger, son zamanlarda 6,800 dolar seviyesinin önemini tartışıyor. Krüger, birkaç teknik formasyonun bu seviyenin önemine dikkat çektiğini vurguluyor.

Krüger BTC’nin hala savunmasız olduğunu belirterek, sıradaki destek seviyelerinin 7600-7435, 7200, 6800, 6400 dolar olduğunu söyledi. Ona göre, 6,800 dolar ise her üç fiyat hareketinin, hareket ortalaması (50DMA) ve fiblerin belirlediği önemi bir destek seviyesidir. Krüger, “6,400 ise boğa piyasası seviyesidir.” diye yazdı.

Öyle görünüyor ki Bitcoin ve kripto piyasası bir uçurumun kenarındadır. Bu uçurumdan hangi yöne gidileceğinin belirlemenin zamanı yaklaşıyor. Ya düşüşle ayı piyasasına girilecek, ya da yakın gelecekte yükseliş devam edecektir.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

coinajans
cryptopazar_koinmedya
0
0
0