Home Altcoin TRON, XRP’nin 2017 boğa koşusu öncesi yolunu izliyor
koinmedya_brave

TRON, XRP’nin 2017 boğa koşusu öncesi yolunu izliyor

TRON, XRP’nin 2017 boğa koşusu öncesi yolunu izliyor
0
fairspin_banner

TRON, XRP’nin 2017 boğa koşusu başlamadan önceki görünümü ile benzer seyir izliyor. Bu ikisi arasındaki benzerlikleri dikkate alan analist Lourens Pepler, TRX için yakı zamanda büyük bir boğa koşusunun geleceği tahminini dile getiriyor.


TRON, XRP’nin 2017 boğa koşusu yolunu izliyor

TRON (TRX), XRP’nin Ocak 2017’deki fiyat performansıyla benzerlikler sergiliyor. TRX, 2017’deki boğa koşusu başlamada XRP’nin yapısını takip ediyor. Chepicap analisti Lourens Pepler, eğer bu trend devam ederse TRON için gelecekte neyin olacağını inceledi.

Benzer haber: Uzun zamandır beklenen Bitcoin düzeltmesi sonunda geldi mi?

XRP’ye bakarak başlayalım ve 2017 başlarındaki düşüş trendine göz atalım. Düşüş trendi yükselişe ve sonunda da boğa koşusuna dönüşmeden önce 4 olay kaydedilmişti.

TRON XRP’nin 2017 boğa koşusu

12 Ocak 2017’de XRP yükselerek hem fiyat hem de momentumda zirveyi gördü. Bunun hemen ardından RSI 50’nin altına düşerek ayı aşamasına geçmişti. 50 RSI’ın düşüş trendinden direnç noktası görevi gördüğünü biliyoruz. Bu olay da bunu gösteriyor.

9 Şubat’ta XRP direnci kırma girişiminde bulundu. Momentum olarak başarılı olsa da fiyat direnci kıramadı. Bu da fiyatın fazla arttığını gösteriyordu. Devamında ise yeni bir düşüş eğilimi geldi.

Benzer haber: Ethereum’da 350 dolar beklentisi – Uzmanlar neden ETH’nin yükseleceğini düşünüyor?

Bir sonraki olay ise fiyat ve momentumun direnci kırması ile yaşandı. Fiyat kırmızı düşüş çizgisini geçti ve 50 RSI’ın üzerine çıktı. Bu ikisi de artık ayı aşamasından çıkarak boğa aşamasına geçtiğini gösteriyordu.

Direnci geçtikten sonra fiyat destek seviyesine dönüşen direnç seviyesine geriledi. RSI’nın anlık olarak 50’nin altına düşmesini görüyoruz. Burada destek bulunca da XRP’nin 2017 yılı boğa koşusu başlamıştı.

TRON XRP’nin 2017 boğa koşusu

TRON 2019’da

Şimdi de 2019’da TRX’e bakalım. Geçtiğimiz birkaç ayda yukarıda bahsedilen 4 olayın da TRX’de benzer şekilde yaşandığını görüyoruz. Fiyat momentumla birlikte yükselmişti. RSI zirveden kısa süre sonra 50’nin altın düştü. Yarı yolda direnci kırmaya çalıştı ancak yine de düşüş trendine geri döndü. Güçlü bir düşüş trendinden sonra sapma yaşandı ve hareket yönü tersine döndü. Sonrasında ise hem fiyat hem de momentum yükseldi ve direnç seviyesini kırarak üzerinde işlem görüyor.

TRON XRP’nin 2017 boğa koşusu

Eğer TRX, XRP’yi taklit etmeye devam ederse, TRX’nin bir az daha geri çekilmesini ve 50 RSI’ın altını görmesini bekleyebiliriz. Bundan sonra ise TRX için büyük bir boğa koşusu gelecektir. Bu boğa koşusundaki hedefler bir önceki döngüden çok daha yüksel olacaktır. 1000sat civarında. Bundan sonra 1500sat’ta döngünün zirvesi olacaktır.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X