1xbit_headerbanner_koinmedya
Home Altcoin Kripto paraların ardındaki teknoloji blockchain’i Carrefour’da kullanıyor

Kripto paraların ardındaki teknoloji blockchain’i Carrefour’da kullanıyor

Kripto paraların ardındaki teknoloji blockchain’i Carrefour’da kullanıyor
0

Kripto paraların ardındaki teknoloji blockchain’i Carrefour’da kullanıyor. Perakende devi yakın zamanda 100’ün üzerindeki ürünü çiftliklerden raflara kadar takip edebilecek.


Blockchain’i Carrefour’da kullanıyor

21’inci yüzyılın en önemli teknolojik gelişmelerinden birisi olan blockchain teknolojisi ekonomik hayatın her alanına yayılmaya devam ediyor. Blockchain teknolojisi finans sektöründen, tarıma; perakendeden tedarik zincirine bir çok sektörde oyun değiştiriyor.

Uluslararası bankacılık hizmeti ile ön plana çıkan İsviçre, Blockchain teknolojisi vasıtasıyla finansal sistemini dönüştürmeyi planlıyor (İsviçreli think tank kuruluşu, İsviçre yönetimine ulusal kripto para birimi öneriyor).

Avrupa ve Almanya kripto para piyasaları ve blockchain teknolojisinde Uzak Doğu Asya ve ABD’yi yakalamak için blockchain araştırmalarını destekliyor (Almanya, Avrupa Blockchain Enstitüsünün kurulmasını istiyor).

Fransa Başkanı Macron ise tarım endüstrisinde blockchain kullanımını AB geneli yaygınlaştırılması gerektiğini belirtiyor (Fransa Başkanı Macron’dan blockchain ve kripto paralara destek açıklaması).

Hatta Ukrayna’nın eski başkanlarından Tymoshenko yolsuzlukla mücadele için blockchain’i tavsiye ediyor   (Ukrayna eski başbakanı Tymoshenko: Bitcoin teknolojisi yolsuzluk için çözüm olabilir).

Cep telefonu ve software şirketlerinde de blockchain adımları gözle görülür hale gelmeye başladı.

Şimdi ise dünyaca ünlü perakende devi Carrefour, blockchain teknolojisinden nasıl faydalandığını açıkladı. Reuters’a yapılan açıklamada Carrefour’un blockchain sorumlusu Emmanuel Delerm, blockchain teknolojisi ile et, süt, sebze ve meyve satışlarını başarılı biçimde takip ettiklerini belirtti. Delerm, blockchain’le takip edilen ürün sayısının daha da arttırılacağını ifade etti.

Carrefour, 20 adet ürünü çiftlikten raflara kadar blockchain ile takip ediyor. Takip edilen ürün sayısını 100’ün üzerine çıkarmayı planlıyor.

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X