1xbit_headerbanner_koinmedya
Home Altcoin Vitalik Buterin’den Bitcoin SV yorumu: Tam bir saçmalık ama Binance konusuna dikkat

Vitalik Buterin’den Bitcoin SV yorumu: Tam bir saçmalık ama Binance konusuna dikkat

Vitalik Buterin’den Bitcoin SV yorumu: Tam bir saçmalık ama Binance konusuna dikkat
0

Vitalik Buterin’den Bitcoin SV yorumuna göre BSV saçma ve sahtekar. Ancak Ethereum’un CEO’su Binance Borsası hakkında daha ciddi iddialarda bulunuyor.


Vitalik Buterin’den Bitcoin SV yorumu

Dün Bitcoin ve kripto para piyasalarında ciddi bir düzeltme yaşandı. Toplam piyasa değeri 275 milyar dolar seviyesinden 240 milyar dolar seviyelerine kadar geriledi. Bitcoin fiyatları ise 8000 doların altına düştü. Bitcoin sabah saatlerinde 7500 dolar seviyelerine kadar gerilemişti. Ancak tepki alımları, Bitcoin fiyatlarında ve kripto para piyasalarında kısmi bir artışa neden oldu.

Yazının kaleme alındığı saatlerde Bitcoin 7834 dolardan işlem görmektedir. Toplam piyasa değeri ise 247 milyar dolar seviyesine çıkmıştır. Dün yaşanan düzeltmenin ardında yatan temel faktörlerden biriside tek bir hesaptan kaynaklı manipülatif alım-satım işlemleri. Konunun ayrıntıları için Bitcoin’de bariz spekülasyon: Gizli bir hesap, çok kısa sürede binlerce Bitcoin satıp tekrardan aldı, başlıklı yazımıza tıklayabilirsiniz.

Piyasada dün yaşanan olumsuz gelişmelerden top 50’de etkilenmeyen tek kripto para ise Bitcoin SV (BSV) oldu. BSV, yazının kaleme alındığı saatlerde 228 dolardan işlem görmektedir. Toplam piyasa değeri ise 4.06 milyar dolar. Sıralamada ise 8’inci büyük kripto para. Bitcoin SV bu hızla giderse Binance Coin’i yakın bir sürede tahtından edecek.

BSV fiyatları, BSV’nin CTO’su Craight Wright’ın Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto olduğuna dair söylentiler çıkınca önemli bir artış trendine girdi. Konu ile ilgili  Satoshi Nakamoto’nun Craig Wright olduğu anlaşılınca Bitcoin SV fiyatları uçtu, başlıklı haberimize bakabilirsiniz.

Ethereum’un CEO’su Vitalik Buterin ise Bitcoin SV hakkında olumsuz yorumlarını devam ettiriyor ve BSV için “saçmalık ve sahtekarlık” nitelendirmesinde bulunuyor. Buterin konuyu BSV’nin Binance Borsasından çıkarılması konusuna getiriyor. Hatırlanacağı üzere Binance Borsası Bitcoin SV’yi Binance Borsası listelerinden çıkarmıştı.

Buterin’e göre Binance Borsası, Bitcoin SV’den daha tehlikeli. Buterin Binance’in kripto paralardan yüksek oranla işletim ücreti talep ettiğini ileri sürüyor. Buterin’in daha ciddi bir iddiası ise Binance’in hangi coin’in kazanacağını yada kaybedeceğine karar veriyor iddiası.

Kısaca Vitalik Buterin, Binance Borsasını kripto para piyasalarında manipülasyon yapmakla suçluyor.

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

Christopher Vecchio: Bitcoin’in Yuan ve Türk Lirası ile güçlü ilişkisi var

Binance CEO’su CZ, Justin Sun’ı reddetti ve Binance’den stabil coin adımı

Ripple teknik analizi: Yaklaşık 58 milyon XRP arzına rağmen Ripple 40 cent’in üzerinde 

 Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X