Home Bitcoin LocalBitcoins’e alternatif 4 Bitcoin satın alma yolu

LocalBitcoins’e alternatif 4 Bitcoin satın alma yolu

LocalBitcoins’e alternatif 4 Bitcoin satın alma yolu
0
koinmedya_brave

LocalBitcoins’e alternatif 4 Bitcoin satın alma yolu hakkında bilgi vereceğimiz bu yazımızın gizliliğe önem verenlerin ilgisini çekeceğini umuyoruz. Yürürlüğe konulan AML/KYC (Anti Money Laundering/Know Your Customer) yükümlülükleri ve Bitcoin’in nakit alımının devre dışı bırakılması, LocalBitcoins’e alternatif yolların aranmasına sevk ediyor.

LocalBitcoins’e Alternatif Satın Alma Yolları

Bu seçeneklerin bazılarını karşılaştırmaya başlayalım.

ilgili:Kredi kartı ile nasıl Bitcoin satın alınır?

HODLHODL

HodlHodl, Şubat 2018’de piyasaya sürüldüğünde ilk vesayetsiz P2P (eş zamanlı veri kopyalama ağ protokolü) ticaret platformuydu. Temelde dolandırılma riskiyle mücadele etmek için çoklu imza emanet sistemine dayanıyordu.

O zamandan beri KYC/AML’siz bir OTC ortamı ekleyerek işlem yapılan miktar üzerinde herhangi bir sınırlama olmayan tek platform haline geldi.

Tek dezavantajı (bazıları için) düzenlemedeki kısıtlamalar nedeniyle bazı Amerikan vatandaşlarına hizmet sunulamamasıdır.

PAXFUL

Paxful, eşit derecede heyecanla şampiyon ve eleştirmenleri cezbedecek gibi görünen bir P2P Bitcoin pazarıdır. 7/24 müşteri servisiyle, çoğu kişi tarafından LocalBitcoins’e en iyi alternatif olarak görülmekte. Bazıları da kullanıcı arayüzü konusunda şikayetçi ve pazarlama taktiklerini sorgulamakta.

Paxful, P2P ticaret platformları arasında belki de en çeşitli ödeme yöntemleri sunuyor.  Ancak bunlardan bazıları kimlik doğrulaması gerektirdiği için LocalBitcoins’ten çok ta farklı olunamayabilir.

Şu aralar nakit ödeme seçenekleri de sunuyor ki bu LocalBitcoins’te olmayan bir seçenek. Paxful ayrıca son zamanlarda Afrika’da bir hayır kurumunun eğitim projesine de yatırımda bulunuyor-bu da biraz vicdani duygulara hitap gibi görünebilir.

LOCALCOINSWAP

LocalCoinSwap ismi ve renk şemasıyla büyük ölçüde LocalBitcoins’ten esinlenmiş gibi görünüyor. Çeşitli ödeme yöntemleriyle, isimsiz P2P Bitcoin ve 20 diğer kriptopara işlemlerini vadediyor.

Dünyada ilk P2P Bitcoin ve altkoin değişimine sahip grup olduğunu ve kazancın %100’ünün kripto topluluğuna geri döndüğünü iddia ediyor.  LocalCoinSwap’ta çekim veya depozito limiti bulunmuyor, ayrıca KYC de tercihe bağlı.

BISQ

Bisq, kimlik doğrulaması gerektirmeyen vesayetsiz P2P platformu. Windows, Mac ve Unix için indirilebilir bir uygulama olduğu için önceki seçeneklerden de ayrılıyor.  Ayrıca işlemlerde mobil bildirimler için iOS ve Android uygulamaları da bulunuyor.

Gizlilik açısından, tüm veriler yerelde depolanıyor, kişisel tanımlayıcı verileri ise sadece ticaret ortakları görebiliyor.

kaynak

0
0
0