1xbit_headerbanner_koinmedya
Home Bitcoin Bitcoin boğaları yorgun – Yatırımcılar dikkatli olmalı!

Bitcoin boğaları yorgun – Yatırımcılar dikkatli olmalı!

Bitcoin boğaları yorgun – Yatırımcılar dikkatli olmalı!
0

Bitcoin boğaları yorgun, boğaların üst üste ralli yaşamaları enerji ve heyecanlarını düşüreceğe benziyor. Piyasanın bir ralli içinde olması çok güzel görünüyor. Ancak yakında bir düzeltmenin kaçınılmaz olacağını düşünenlerin sayısı artmaya başladı. Kripto para piyasası ne tarafa doğru gidebilir?


Bitcoin boğaları yorgun aman dikkat düzeltme gelebilir!

Bir süredir ralliye devam eden Bitcoin, Pazar sabahı % 3 değer kazandı ve kısa dönemlik direnç seviyesini kırdı. Yazımızın hazırlandığı an itibariyle ise Bitcoin  %-0,88 değer kaybıyla 8,548 dolardan işlem görüyor. Brave New Coin analisti Josh Olszewich’e göre Bitcoin’in bir günlük grafiği ayıların piyasaya girme çabalarını ortaya koyan bir görünüm içinde. Analistin açıklamasına göre Bitcoin yükselen kama formunda işlem görüyor ve bu form eğer geçmişe doğru kırılmazsa bir geriye dönüş hareketi için katalizör görevi görebilir.

 

Dahası, Bitcoin fiyatı ve RSI endeksi ve MACD göstergesi arasında arasında negatif uyuşmazlıklar söz konusu. Bir diğer deyişle BTC geçtiğimiz iki hafta yukarı doğru hareket ettikçe göstergeler aşağı doğru bir trende girdi. Bu çok önemli bir durum. Çünkü yukarı doğru sapmalar (aşağı doğru sapmaların tersine) görünüşte son işlem seansları boyunca bir takım kripto piyasa rallilerinden önce gerçekleşmiş durumda.
 Olszewicz, Forbes’dan Benjamin Prius ile konuşurken Bitcoin’in yatırımcılarına çok acılar vereceği bir geri dönüş noktasına ulaşacağını söyledi. Olszewicz, ayrıca fiyatın yükseklerde olduğu zaman dilimlerini ele alarak görüşlerini destekliyor. Bu zaman dilimlerinde Bitcoin’in aşağı yönlü sapmalar yaşadığını ve aşırı alım sinyallerini gösterdiğini söylüyor, yukarıdaki tabloda olduğu gibi.
Üstelik, geçtiğimiz hafta BTC, eğilimleri, kilit desteği ve dirençleri ve momentumları vurgulayan bir gösterge olan Ichimoku Bulutu‘nun Kijun bandının% 30’unun üzerinde kaldı. En son Kijun bandı ile Bitcoin arasında böyle bir delta görüldüğünde, BTC çok yukarılara çıkmıştı. Mesele şu ki, ,bu olay Bitcoin Kijun bandı altında % 30 iken gerçekleşti. Bu nedenle, kısa vadede BTC’nin daha sürdürülebilir bir konumda olabilmesi için bir alçalma  gerekli olabilir.

Bitccoin deposu hala dolu ama..

Yine de, bazıları Bitcoin’in hala gidebileceği bir yer olduğundan emin. , Bitcoin 8.700 dolar’ı geçti ve 12 saatlik veya hatta günlük olarak bu seviyenin üzerine çıkmak için yeterince güçlü görünüyor. Tanınmış kripto tüccarı Josh Rager, “9 bin doların üzerine bir sıçrayış yapmak için cross ve 8,731 dolar üzerinde bir seviyenin önemine ” dikkat çekiyor.

Diğerleri ise eşit derecede iyimser. MarketWatch tarafından yapılan bir yorumda, Think Markets’in baş finans analisti Naeem Aslam, Bitcoin’in hala kesin olarak boğa koşusunda olduğuna inandığını söylüyor BTC’nin “10.000 $ seviyesini geçmek üzere” olduğunu belirten. Analist, BTC’nin 50-, 100- ve 200 günlük hareketli ortalamalarının çok üstünde olduğunu belirtiyor.
koinmedya_brave
0
0
0
X