Home Altcoin Block.One’dan beklenen duyuru geldi: Sosyal medya platformu Voice
koinmedya_brave

Block.One’dan beklenen duyuru geldi: Sosyal medya platformu Voice

Block.One’dan beklenen duyuru geldi: Sosyal medya platformu Voice

0
“sportsbet”

Bir süredir spekülasyonlar Block.one şirketinin etrafında dolaşıyordu. Nihayet Block.One’dan beklenen duyuru geldi. Sosyal medya platformu Voice’u hayata geçiyor.


Block.One’dan beklenen duyuru geldi: Voice

Voice adlı platform EOS dijital ledger’ini kullanarak kullanılcılara içerik oluşturmak, paylaşmak ve de içerik ile ilgili düşüncelerini paylaşma imkanı tanıyor. Bu Sosyal medya platformu EOS blockchain’i üzerinde faliyet göstereceğinden dolayı, tüm paylaşımlar ve yorumlar otomatik olarak EOS blockchain’i üzerinde kayıt olacak.

bkz:EOS beklenen duyuru öncesi bugün yüzden 12 yükseldi

bittrt_koinmedya

Blockchain tabanlı bir sosyal medya platformu olarak, kullanıcılar oluşturmuş oldukları içeriklerin, resimlerin ve paylaşımların kontrolü doğrudan kendilerine ait olacak. Siz sosyal medya platformlarında zaten paylaşmak istediğiniz bilgilerin kontrolü sizde sanıyor olabilirsiniz.

Cambridge Analytica rezaletininin üzerinden henüz çok geçmedi. Neler yaşamıştı hatırlayalım.

Öncelikle sosyal medya yediğimiz yemekten içtiğimiz suya kadar hemen hemen her anımızı paylaşıyoruz. Bu yüzden Sosyal Medya veri tabanı bizi annemizden, babamızdan, kardeşimizden ve diğer yakınlarımızdan daha iyi tanıyor. Bu bilgiyi bize karşı kullanarak bize sürekli bir şeyler satmaya çalışıyor.

Bir bakıma sosyal medya bizim hassas noktalarımızı kullanarak bize karşı psikolojik manipülasyon yapıyor. Gelelim Facebook Analytica rezaletine:

2014 yılında Cambiridge Üniversitesi profesörü Aleksandr Kogan tarafından ABD seçmeniyle ilgili ayrıntılı bir profil çıkartmayı amaçlayan bir anket düzenlendi. Bu Ankete katılım için Facebook bilgilerinize erişim hakkı istiyordu. Bir kere bunu yaptığınızda botlar sadece sizin değil yakın ilişki içerisinde olduğunuz kişilerin de bilgilerini topluyor.

Ankete katılım fazla olması arzu edildiğinden katılımcılara 1 dolar ödeme yapıldı. Toplam katılımcı sayısı 270 bine yükseldi. Katılımcıların ailelerini ve yakın ilişki içerisinde oldukları kişileri de hesaba katıldığında 50 milyon insanın kişisel bilgileri toplandı ve Cambridge Analytica’ya satıldı.

bkz: EOS 1 Haziran’da büyük bir süprize imza atacak! Peki duyurulacak olan şey ne?

Tüm bu bilgiler kullanılarak ABD’de seçim faliyetlerinde verileri toplanmış kişiler ile ilgili psikolojik manipülasyon yapıldığı iddia ediliyor. Örneğin, bir kişinin vatansever yönü ağır bassa o kişi, başkan adayının bayraklı ve vatansever temalı paylaşımları ile sosyal medya’da karşılaşıyor. Bu rezaletin ortaya çıkmasından sonra Facebook 100 milyarın üzerinde değer kaybetti ve Mark Zuckerberg ABD Senatosu Adalet Komitesinde canlı yayında yargılandı.

bkz:EOS Coinbase’de listeleniyor

Yani şöyle diyebiliriz ki, mevcut sosyal medya platformları kullanıcılarını kullanmak için tasarlanlanmıştır. Bu yüzden kullanıcı bilgilerimizin saklanacağı ve erişimin sadece bizde olacağı bir sosyal medya platformu gittikçe daha önemli hale gelecektir. Bu yüzden Voice’un başarılı olma ihtimali yüksektir.

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

coinajans
cryptopazar_koinmedya
0
0
0