1xbit_headerbanner_koinmedya
Home Altcoin Haziran ayında gözünüzün üzerinde olması gereken 3 kripto para projesi
koinmedya_brave

Haziran ayında gözünüzün üzerinde olması gereken 3 kripto para projesi

Haziran ayında gözünüzün üzerinde olması gereken 3 kripto para projesi
0
fairspin_koinmedya

Haziran için önemli gelişmelere sahne olabilecek 3 kripto para projesi hakkında bilgi vermek istiyoruz. Bitcoin hakimiyetinin azalma emaresi göstermesi bu coinler için beslenen ümidi de canlı tutuyor.


Haziran’da Dikkat Edilecek 3 Kripto Para Projesi

Bitcoin hakimiyeti Mayıs ayı içinde %60’ın üzerine çıkmıştı. Bugün geldiğimiz noktada %56.1’e kadar gerilediğini görüyoruz. Bu düşüş, Haziran ayında altcoinlerinden yeniden nefes alabileceğine dair umutları yükseltmiş görünüyor.

Öncelikle şunu belirtelim ki Mayıs ayı Bitcoin için inanılmaz derecede iyi geçerken altcoinler de satoshi fiyatının artmasından mütevellit ciddi oranda değerlendiler. Litecoin, Ethereum ve XRP sırasıyla %56, %66 ve %43’lük yükselişler kaydetti.

Büyük piyasa hacmine sahip kripto paralardaki yükseliş, sektörün geneli için olumlu işaretler barındırıyor. Özellikle 3 kripto para Haziran ayında büyük çıkış yalayabilir.

EOS

EOS, Haziran ayı başında yani yarın önemli bir duyuru yapmaya hazırlanıyor. Yapılacak olan duyuru içeriği hakkında, olası sosyal medya ağından ABD hükümeti ile işbirliğine gidileceğine kadar envai çeşit spekülasyon yapıldı.

EOS CEO’su Dan Larimer’in Washington’da yapacağı açıklama dört gözle bekleniyor. Ancak “söylentiyi al, haberi sat” kuralı yine çalıştı ve fiyat günler öncesinden ciddi şekilde artmaya başladı.

 

Detayları yarın hep birlikte öğreneceğiz. Eğer EOS altyapısında kayda değer bir gelişme gerçekleşecekse yarınki duyurunun etkisi tüm Haziran ayına yayılabilir. Ayrıca EOS’un dün itibariyle Coinbase’de listelenmeye başladığını da belirtelim.

NEO

NEO da EOS da hedeflerini Ethereum’un yerine geçmek olarak belirlemiş projeler. Her iki proje de heyecanlı bir döneme giriyor. NEO daha birkaç gün önce yaptığı duyuru ile Mainnet tarihini öne çekti. 3 Haziran’da yapılacak olan Mainnet, NEO’nun bağımsızlık bildirgesi manasına gelecek. Mainnet optimize edilmiş Bizand Hata Tolerans (dBFT) 2.0 konsensüs modeli ile geliyor.

https://twitter.com/NEO_Blockchain/status/1133722535298646017

 

Yapılacak olan güncellemelerden birisi ise boyuta bağlı kesinti ve öncelik düzenlemesi. Artık bundan sonra 1024 byte’ı geçen işlem emirleri ilk öncelikli emir sınıfına sokulacak. İlk öncelikli emirlerdeki kesinti ücreti ise “işlem boyutu x 0.00001 GAS + 0.001 GAS” şeklinde hesaplanılacak.

Yapılan resmi açıklama büyük boyutlu emirlerden alınacak yüksek kesinti ücretinin blockchain ağını kötü niyetli girişimlerden koruyacağını iddia etti. NEO etkinlik programını bu linkten takip edebilirsiniz.

Binance Coin (BNB)

Her attığı adım dikkatle takip edilen Binance borsasında işler yolunda gidiyor. Bu da doğal olrak fiyatlara yansımış durumda. Borsanın Haziran ayı başından itibaren kaldıraçlı işlemler opsiyonunu aktive etmesi planlanıyor. BitMex’den rol çalmayı planlayan borsa bu hamlesi ile işlem hacimlerini artırmayı ve daha çok müşteri çekecek gibi görünüyor. BitMex’teki gibi vahşi 50x, 100x’lik kaldıraç oranlarına nazaran daha mütevazi olan 2x oranı ile işlem açılabilecek.

BNB fiyatı 2019 yılında yaklaşık 4 kat yükseldi. Bu yükselişin yarısı yalnızca Mayıs ayında gerçekleşti. Binance Haziran ayında yeni gelişmeleri duyurduğunda yükseliş momentumuna yeni yakıt eklenmiş olacak. Ayrıca her ay yapılan Launchpad BNB topluluğuna hiç bitmeyen bir dinamizm getirmiş durumda.

Binance coin bir çok kripto paranın aksine deflasyonist bir para. Yani dolaşımdaki BNB miktarı 3er aylık dilimler halinde azalıyor. Bitcoin gibi madenciliği olan paralar zaman geçtikçe arzı artacağı için fiyat üzerinde atış baskısı oluşur. Bu durum BNB’de tersine dönmüş durumda.

Her 3 ayda bir yapılan BNB coin burn etkinlikleri ile dolaşımdaki coin sayısı azaltılıyor. Bir sonraki coin burn ise Haziran ayı ortalarında yapılacak. Kesin tarih henüz belirlenmedi. Sadece bu etmen bile fiyat üzerinde yükseliş yönünde baskı yapacaktır. Coin yakma işlemi dolaşımdaki paranın yarısı yok edilinceye kadar devam edecek.

 

koinmedya_brave
tags:
0
0
0