Home Ethereum Ethereum Bitcoin paritesi, Altcoinleri kötü günlerin beklediğini gösteriyor
koinmedya_brave

Ethereum Bitcoin paritesi, Altcoinleri kötü günlerin beklediğini gösteriyor

Ethereum Bitcoin paritesi, Altcoinleri kötü günlerin beklediğini gösteriyor

0
“sportsbet”

Ethereum Bitcoin paritesi, Altcoinleri kötü günlerin beklediği ile ilgili ipuçları veriyor. Zaten, Ethereum yılın başından beri çoğu zaman diliminde Bitcoin’e karşı düşüş eğilimi içerisinde.


Ethereum Bitcoin paritesi, Altcoinleri kötü zamanların beklediğini haber veriyor

Aslında bu düşüş, herkesin bir sonraki Altcoin sezonu beklediği bir zaman diliminde Altcoinler için işlerin hiç de beklediğimiz gibi olmadığını gösteriyor. Haftalık ETH/BTC grafiği resmen alarm veriyor. Üste gördüğünüz üzere, fiyat alçalan üçgen içerisinde hareket ediyor. Büyük ihtimalle parite 21 günlük EMA’nın altında olduğundan dolayı fiyat üçgeni alta doğru kırabilir.

bittrt_koinmedya

bkz: Ethereum cephesinde anonimlik sesleri! Ethereum Monero’ya rakip olabilir

Kötümser değiliz arkadaşlar. Gördüğümüzü söylüyoruz. Yarın işler değişir onu da söyleriz. Bitcoin fiyatında yaşanan son rallide, Altcoinlerin çoğu Bitcoin’e karşı değer kaybetti. Hepimiz buna tanık olduk. Bu da çoğu Altcoin/Bitcoin paritesinde yeni dip seviyelerin hiç de uzak olmadığının bir habercisi. Aslında bu olay, ne kadar çer çöp proje varsa piyasadan silinmesine yol açması bakımından iyi. Çünkü bu, işini doğru yapan ve projesinin ardında olan kripto paralar için çok büyük kazanım demek.

Uzun zamandır Altcoinler için en kötü senaryomuzu tartışıyoruz. Çünkü her boğa koşusu başlamadan önce piyasanın shitcoinlerden temizlenmesi şart. Şöyle derler: ‘Sahte para asla önderlik etmez’ Sahte para, fırıldakçılardan ve shitcoinler tarafından perakende yatırımcıları aldatmak için piyasa sürülmüş bir tuzaktan ibarettir.

bkz:Bitcoin 100.000 dolara yaklaştıkça altcoinler tamamen yok olacak

Özellikle kripto eko-sisteminde uzman tacirlerin eksikliği yaşanıyor. Bir çok kriptocu varlığı uzun dönem elinde tuttuğu için bu tuzağa düşebiliyorlar. Manipülasyoncular ve spekülasyoncular market cap’i düşük belirli bir varlığa yüklenerek insanları o varlığa dair FOMO’ya sokuyorlar. Bu olayın organize pump gruplarından aslında hiç bir farkı yok. Sadece daha dar bir dairede gerçekleşiyor.

bkz: Neden Altcoinlere değil Bitcoine yatırım yapmalısınız?

Bu yüzden sürekli kendi araştırmanızı yapın ve yatırım düşündüğünüz kriptoyla hakkında bilgi sahibi olun. KoinMedya olarak bu gruplara karşı her zaman dikkatli olmanızı belirtiyoruz.

ETH/USD paritesi

Haftalık ETH/USD paritesi de BTC paritesiyle benzer görüntüye sahip. Varlık aşırı satın alınmış durumda. Görüntü, Ethereum 300 dolara çıksa dahi düşüşün kaçınılmaz olduğunu gösteriyor.

bkz: Jimmy Song: Sadece Bitcoin gerçek bir yatırım aracıdır

Ethereum şüphesiz iyi bir proje ve blockchain alanına inanılmaz katkıları olduğunu piyasada kimse inkar edemez. Ancak fiyatı teknolojiyle karıştırmamalıyız. Aslında, Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin fiyatı dert etmediğini şu an tek derdinin Ethereum’un teknolojisi olduğunu da belirtti.

bkz: Jimmy Song Bitcoin fiyatında büyük bir düzeltme bekliyor

Bu piyasada çoğu insan aldığı çöp projeyi daha fazla fiyata bir başkasına kakalamaya çalışıyor. Çoğunluk bir an önce zengin olmayı düşünürken, çok az insan gerçekten işin teknolojisiyle ilgileniyor. Bu minvalde Vitalik’e haksız diyebilir miyiz?

kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

coinajans
cryptopazar_koinmedya
0
0
0