Home Kripto para Haber Telegram Open Network (TON) 2019 üçüncü çeyreğinde yayınlanıyor
“sportsbet”

Telegram Open Network (TON) 2019 üçüncü çeyreğinde yayınlanıyor

Telegram Open Network (TON) 2019 üçüncü çeyreğinde yayınlanıyor

0
“sportsbet”

Telegram Open Network (TON) 2019 yılının üçüncü çeyreğinde görücüye çıkmaya hazırlanıyor. Uzun zamandır beklenen proje nihayet ortaya çıkıyor.


Telegram Open Network (TON) 2019 Yılının Üçüncü Çeyreğinde

Popüler mesajlaşma uygulaması Telegram uzun zamandır gündemde olan blockchain tabanlı çözümlerini hizmete sunmaya hazırlanıyor.

TheBlock sitesinin haberine göre inşa edilen blockchain ağı ve kullandığı konsensüs algoritması başarılı sonuçlar veriyor. Sürüm Nisan ayında Beta versiyonunda işlem yapmaya başlamıştı. İsmini vermek istemeyen kaynaklardan alınan bilgilere göre “TON sanal makinesi ve sistemin işlerliği whitepaper’da belirtilen kritleri karşılayacak şekilde dizayn edildi.”

bittrt_koinmedya

Bu yılın Şubat ayında Telegram, üzerinde çalıştıkları blockchain tabanlı kripto para ağının %90 oranında tamamlandığını beyan etmişti. Çeşitli kaynaklardan alınan bilgilere göre geliştiriciler TON blockchain ağındaki düğümleri ve işlemleri test aşamasına taşımış durumda. Alınan bilgiler arasında blockchain ağının inanılmaz derece yüksek işlem hızına sahip olduğu belirtiliyor.

Ağın kullanacağı kripto paranın adı ise GRAM olacak. Geliştiriciler GRAM tokeni kullanarak TON blockchain ağında merkezsiz uygulamalar (dApps) geliştirebilecekler. Herhangi bir kripto para projesinin önündeki en büyük engel toplumsal kabul olarak ortaya çıkar. Ancak Facebook ve Telegram gibi büyük firmalar bu konuda rahat. Facebook halihazırda Dünya üzerindeki en büyük sosyal medya mecrası iken Telegram da 200 milyon kullanıcıya hitap ediyor.

Kripto para projelerinin bir diğer başlıca sorunu ise sermaye birikimidir. Telegram bu sorunu da çözdü çünkü gerçekleştirdiği ICO’da 1.7 milyar dolar sermaye toplamayı başarmıştı. Kamuya yani bireysel yatırımcının erişimine uzak gerçekleştirilen ICO’da projeye yatırım yapmayı tercih edenler arasında Sequoia Capital ve Benchmark gibi teknoloji devleri de vardı.

Telegram konuşmaları güvenli bir şekilde şifreleyerek karşı tarafa ileten başarılı bir uygulama. Bu özelliği İran ve Rusya ile sorunlar yaşamasına sebep oldu. İran, Telegram’ın ulusal güvenliği tehdit ettiği gerekçesi ile yasaklarken, Rusya programın erişimine engel koydu. Gerekçe ise yazılım kodlarını Rus yetkililer ile paylaşmaması.

Telegram hakkında daha fazlası için Tıklayın

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0