Home Altcoin Mark Zuckerberg, Facebook’un kripto parası GlobalCoin için Coinbase ile görüştü

Mark Zuckerberg, Facebook’un kripto parası GlobalCoin için Coinbase ile görüştü

Mark Zuckerberg, Facebook’un kripto parası GlobalCoin için Coinbase ile görüştü

0

Mark Zuckerberg yoğun gündemine devam ediyor. Zuckerberg, Facebook’un kripto parası GlobalCoin için Coinbase ile görüşmüş.


Facebook’un kripto parası GlobalCoin için her kapı çalınıyor.

Mark Zuckerberg, Facebook’un kripto parası GlobalCoin için takvimini yoğunlaştırdı. Mark Zuckerberg finansa dünyasından dev isimlerle ve firmalarla görüşmelerine devam ediyor.

Bugünkü Facebook’un kripto parası “GlobalCoin” 2020’de piyasaya sürülüyor, başlıklı yazımızda Zuckerberg’in Bank of England ve Western Union ile görüştüğünü duyurmuştuk.

koinmedya_brave

Financial Times’ın haberine göre Zuckerberg, bu sefer büyük kripto para borsası Coinbase ile görüştüğünü duyurdu. Tylor ve Cameron Winklevoss kardeşlerin sahip oldukları ABD merkezli Coinbase Borsası, 13 adet kripto parayı listelemekte ve Amerikalı müşterileri ile buluşturmaktadır. Görüşmede Zuckerberg, Winklevoss kardeşler ile doğrudan irtibatı oldu mu bilinmemektedir. Görüşmenin içeriği ile ilgili ayrıntılı bilgi verilmemektedir.

Mark Zuckerberg için profesyonellik ön plana çıkıyor. Bunun için şahsi sorunlarını göz ardı edebiliyor. Winklevoss kardeşler ile Mark Zuckerberg arasında mahkemeye taşınmış bir hukuki çekişme söz konusu idi. Winklevoss kardeşler, Mark Zuckerberg’in Facebook fikrini Harvard Üniversitesinde öğrencilik yıllarında kendilerinden çaldığını iddia ediyorlar. Bu konu mahkemeye taşınmıştı. Hatta 2010 yılı Hollywood yapımı “The Social Network” isimli film ile bu olay beyaz perdeye uyarlanmıştı.

Facebook’un Instagram ve WhatsApps uygulamaları vasıtasıyla kullanıcılar, kendi aralarında para transferi yapabilecekler. Facebook, 2020’de öyle görülüyor ki kripto para piyasalarına oyun değiştirici olarak girecek.

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

Kripto para ve Bitcoin bağışı kabul eden 2020 yılı ABD Bakan adayı

Uzman görüşü: Önümüzdeki 3 haftada Bitcoin’in 10K’ya çıkma olasılığı yüzde 60

Tron ve BitTorrent fiyat analizi ve tahmini

 Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

 

Paylaşarak destek ol !!!
error
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial