1xbit_headerbanner_koinmedya
Home Altcoin Açıklanan kaldıraçlı işlemler özelliği sonrası Binance Coin 34 dolara yükseldi

Açıklanan kaldıraçlı işlemler özelliği sonrası Binance Coin 34 dolara yükseldi

Açıklanan kaldıraçlı işlemler özelliği sonrası Binance Coin 34 dolara yükseldi
0

Kaldıraçlı işlemler özelliği sonrası Binance Coin yeni rekorlara hazırlanıyor! Binance’in yerel tokeni BNB’nin fiyatı, uzun zamandır beklenen kaldıraçlı işlemlerin, nihayet başlatılacağının açıklanması üzerine % 12 değer kazanarak, 34 dolara yükseldi.

Kaldıraçlı işlemler özelliği sonrası Binance Coin yeni rekorlara hazırlanıyor

Marj ticareti (kaldıraçlı işlemler), yatırımcıların kaldıraç kullanarak, küçük bir yatırımla yüksek bir kazanç elde etmelerini sağlarken, aynı zamanda çok daha büyük riskler taşır.

Binance da, şu ana kadar platformunu marj ticaretine açmamakta ısrar ediyordu. Yatırımcılar marj ticareti için Huobi Pro, Poloniex, Kraken ve BitMEX gibi kaldıraçlı işlemlere izin veren borsaları tercih ediyordu.

Ancak bugün borsanın resmi Twitter hesabı üzerinden, kaldıraçlı işlemlerin başlatılacağı duyuruldu ve kullanıcılara iki resim sunularak açık temayı mı yoksa koyu temayı tercih ettikleri soruldu.

https://twitter.com/binance/status/1131820773356650496

Aslında şirketin CEO’su Changpeng Zhao, platforma kaldıraçlı işlemlerin ekleneceğinden ilk olarak, borsanın hacklenmesinin ardından live stream üzerinden yaptığı yayında bahsemişti.

Ayrıca TechCrunch’ta yer alan bir habere göre, seçilen kullanıcılar arasında beta testli marj işlemleri gerçekleştirildi ve bir Binance temsilcisi, kaldıraçlı işlemler özelliğinin yakında başlatılacağını doğruladı.

Haberde ayrıca, kaldıraçlı işlemler özelliğinin, borsa tarafından eklenecek olan çok sayıda yükseltme işleminin bir parçası olduğu belirtiliyor. Açıklanan kaldıraçlı işlemler özelliği sonrası Binance Coin bugün 34 dolara kadar yükseldi.

(bknz: Binance Coin için 40 dolar ne kadar uzak?)

Binance Coin neden yükseliyor?

Binance, Ocak 2019’da, BTC ve ETH’yi EUR ve GBP ile işlem yapma imkanı veren Binance Jersey’nin yanı sıra, kullanıcılara kendi cüzdanlarından işlem yapma fırsatı sunan merkezsiz bir borsa (DEX) uygulaması da başlatmıştı.

Bugün de açıklanan kaldıraçlı işlemler özelliği sonrası Binance Coin son 24 saat içinde % 12 civarında artış kaydetti. Yazımız yayına hazırlanırken Coinmarketcap verilerine göre BNB 33,85 dolar seviyesinde işlem görüyor ve ayrıca veriler, son 1 ay içinde BNB’nin % 54’ün üzerinde artış kaydettiğini gösteriyor.

kaldiracli-islemler-ozelligi-sonrasi-binance

(bknz: Binance Launchpad coinleri büyük karlılık oranları ile göz dolduruyor)

Binance Borsa’sında yaklaşık 40 milyon dolar değerinde 7000 BTC’nin çalındığı bir hack saldırısı gerçekleşmesine rağmen BNB, ilginç bir şekilde pek fazla etkilenmedi.

kaldiracli-islemler-ozelligi-sonrasi-binance

Borsanın geçiçi olarak durdurduğu işlemleri tekrar başlatmasının ardından, BNB yeniden yükselişe geçti. O günden beri yükseliş ivmesini büyük ölçüde koruyan BNB, tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmayı başardı. (ilgili haber: Binance Coin BNB’den yeni zirve rekoru)

Kaynak
Ayrıca bknz:

Winklevoss: Bitcoin yatırımı yapmayıp seyredenler aklını kaçırmış olmalı

Ünlü Bitcoin boğası Michael Novogratz uyardı: Bitcoin SV almayın!

Verge XVG’nin yol haritası uzun vadeli yatırım için fırsatlar sunuyor

koinmedya_brave
0
0
0
X