1xbit_headerbanner_koinmedya
Home Altcoin Altcoin Haber Tayland’ın en büyük bankasının XRP kullanacağına dair bir ima

Tayland’ın en büyük bankasının XRP kullanacağına dair bir ima

Tayland’ın en büyük bankasının XRP kullanacağına dair bir ima
0

 Dün Siam Commercial Bank’ın hesabından paylaşılan bir tweet, Tayland’ın en büyük bankasının XRP kullanacağını ima etti. Tayland’ın en köklü ve en büyük ticari bankası Siam Commercial Bank, Ripple teknolojisini kullanmaya başladı bile. Banka müşterilerinin gözü kulağı bankanın XRP kullanıp kullanmayacağına dair haberlerde.

Tayland’ın en büyük bankasının XRP kullanacak

Tayland’ın en büyük ticari bankası Siam Commercial Bank (SCB), kullanıcılarına “duyuru için daha ​​fazla beklemek zorunda kalacağını” söyleyerek Ripple‘ın XRP tokenini kullanacağını ima etti. Banka, hafta içi çeşitli endüstrilerde blockchain teknoloji uygulanmasını detaylandıran bir blog yazısı yayınladı.

Nisan ayında, Tayland’ın en büyük bankasında, Ripple teknolojisi kullanarak sınır ötesi ödemeler yapıldı ve işlem süreleri 2 günden 1 dakikaya düşürüldü. SCB ayrıca kendilerini Ripple ile de ilişkilendirirse, bu durum  Ripple için büyük bir destek olacaktır. Böylece, Ortakları güvenceye alma ve ağını genişletme konusunda büyük ilerleme kaydeden Ripple kitlesel benimsenme konusunda bir adım daha atmış olacak.

Ripple, hızla bankaların sistemlerini hızlandırmak ve maliyetleri düşürmek için DLT’leri kullanmaya başladığı bir ağ haline geliyor. CEO Brad Garlinghouse geçtiğimiz günlerde Ripple’ı SWIFT 2.0’a benzetti ve İsviçre Ulusal Bankası Konferansında katılımcılar üzerinde olumlu bir izlenim bıraktı.

Ripple xRapid teknolojisi ile Dünya Değiştiren Fikirler onursal ödülünü aldı!

Hem merkez hem de özel sektörden bazı bankalar, kendi Merkez Bankası Dijital Para Birimlerini (CBDC) piyasaya sürmeyi düşünürken bile, Dağıtılmış Ledger Teknolojileri (DLT’ler) kullanımı konusunda uzun uzadıya düşünüyorlar.

Dünya Bankası Ripple ve xRapid’i kitlesel kabullenmeye bir adım daha yaklaştırdı

Tayland’ın en büyük bankasının XRP kullanmaya geçmesi XRP’ni kitlesel kabulünde bir basamak daha tırmanmasını sağlayacak görünüyor.

Kaynak

 

koinmedya_brave
0
0
0
X