Home Bitcoin Bitcoin Haber Ralli spekülasyonları: Brian Kelly Bitcoin almanın tam zamanı

Ralli spekülasyonları: Brian Kelly Bitcoin almanın tam zamanı

Ralli spekülasyonları: Brian Kelly Bitcoin almanın tam zamanı

0
“sportsbet”

Bitcoin’in, ayda yaklaşık % 50 artış göstermesinin ardından,  kripto topluluğunda bu ralliyi körükleyen olası nedenler hakkında spekülasyonlar yapılıyor. Bu spekülasyonlar hakkında konuşan Brian Kelly Bitcoin almanın tam zamanı dedi.

Brian Kelly: Bitcoin almanın tam zamanı

Bazı uzmanlar, rallinin arkasında ABD-Çin ticaret savaşının olduğunu düşünürken, dijital para yatırım şirketi BKCM LLC’nin kurucusu ve CEO’su Brian Kelly’nin daha ortodoks bir teorisi var.

CNBC’nin Fast Money programında, Kelly, Bitcoin’in son dönemdeki dalgalanmasının muhtemelen artan kurumsal ilginin ve gelecek yılın “halving etkinliği arz kesintisinin bir kombinasyonundan kaynaklandığını söyledi.

Tom Lee: Bitcoin baharı başladı- Yeni zirve 12 veya 18 ay içinde görülür

Büyüyen kurumsal benimsenme

Kelly’nin değerlendirmesi, varlık sınıfının kurumsal olarak benimsenmesiyle ilgili artan vakalara işaret ettiğinden yükseliş eğilimli görünüyordu. Kelly, şirketin önümüzdeki haftalarda dijital varlık alım satım masası kurmayı planlamasının ardından manşetlere taşınan Fidelity Investments’ın durumundan bahsetti.

Ayrıca, TD Ameritrade ile kripto para borsası ErisX arasındaki yeni ortaklığın, önümüzdeki aylarda, dijital varlık ticaretini perakende yatırımcılar için daha erişilebilir hale getireceğini belirtti.

Kripto uzayına  kurumsal girişin kesin sonucunu tahmin etmek neredeyse imkansız. Ancak, şu ana kadarki genel fikir birliği piyasaya yeni sermaye girişinin fiyatlarda önemli bir artışa yol açacağı yönünde.

‘Halving etkinliği’ önemli  rol oynuyor

Kelly’e göre, Bitcoin’in şu anki toparlanmasına yol açan en büyük faktör, piyasanın gelecek yılki arz kesintisi beklentisi olabilir.

Halkanın dışında kalanlar için, Bitcoin halving gelecek yıl Mayıs ayında gerçekleşiyor. Her dört yılda bir gerçekleştirilen “halving” olayının ardından madencilik blok ödülleri % 50 oranında düşürülecek. Bugün, Bitcoin madencileri her yeni blokta 12.5 BTC alırken, gelecek yıl her başarılı doğrulama için sadece 6.25 BTC kazanacakları anlamına geliyor.

Bitcoin’in 8.000 mücadelesi devam ediyor- başarabilecek mi?

Bitcoin’in genellikle “ [halving olayına] bir yıl kala ve bir yıl sonra” yukarı doğru bir ivme yakaladığını belirtti.

Yatırımcıların Bitcoin depolarını yenilemeye başlaması için zamanın gelip gelmediğine gelince, BKCM CEO’su portföyünüzü % 1 ila % 5 BTC ile doldurmayı önerdi.

Kaynak

 

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

cryptopazar_koinmedya
0
0
0