Home Bitcoin Mobil devlerinden AT&T ödemelerde Bitcoin kabul edeceğini duyurdu
koinmedya_brave

Mobil devlerinden AT&T ödemelerde Bitcoin kabul edeceğini duyurdu

Mobil devlerinden AT&T ödemelerde Bitcoin kabul edeceğini duyurdu

0
“sportsbet”

AT&T ödemelerde Bitcoin kabul eden ilk telekomünikasyon devi oldu. BitPay ile yapılan anlaşma sayesinde artık faturalar kripto para üzerinden yapılabilecek.


AT&T Ödemelerde Bitcoin Kabul Edecek

AT&T Amerika Birleşik Devletlerindeki en büyük 2 telekomünikasyon devinden biri. Zaman zaman Dünya’nın en büyük telefon şirketlerinden biri olan firmanın 2018 yılı itibariyle büyüklüğü 531 milyar dolar. 150 milyondan fazla müşterisi olan AT&T’nin kripto para ödemelerine yeşil ışık yakması çok önemli.

AT&T, BitPay ile yapılan anlaşma ile kripto para üzerinden ödemeleri kabul eden ilk telefon tedarikçisi firma oldu. AT&T İletişim ve Finans Operasyonları Başkan Vekili Kevin McDorman şunları belirtti:

bittrt_koinmedya

“Hizmet kalitemizi artırmanın ve genişletmenin yollarını sürekli olarak arayan bir firma olduk. Müşterilerimiz arasında kripto paralara sahip olan insanlar olduğunu biliyoruz. Biz de onlara daha fazla seçenek sunabilme adına kripto para ile ödemeleri başlatmış bulunuyoruz.”

Müşteriler artık bundan sonra ödeme seçeneklerinden BitPay’i seçebilecek. Açılan menüden seçilen kripto paralar fatura ödemelerinde kullanılabilecek. Şu aşamada kabul edilecek olan kripto paralar ise Bitcoin ve Bitcoin Cash

Büyük firmalar yavaş yavaş kripto para ödemelerini kabul etmeye başladıkça insanların bu sektöre olan ilgilerinin yükselen oranda artacağını öngörebiliriz. En nihayetinde bu sektörün en büyük sorunu toplumsal kabul. Yani kripto paraların tabana henüz yayılamamış olması. Ne kadar çok işletme ödeme seçeneklerini kripto paralara açarsa bu “salgın” da o kadar hızlı yayılacaktır.

Firmadan yapılan resmi açıklamaya ulaşmak için Tıklayın

Kripto paralar hakkında daha fazlası için Tıklayın

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

coinajans
Etiketler:
cryptopazar_koinmedya
0
0
0