1xbit_headerbanner_koinmedya
Home Altcoin Mayıs ayı makalesinde Avrupa Merkez Bankasının Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Bitcoin Cash vurgusu

Mayıs ayı makalesinde Avrupa Merkez Bankasının Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Bitcoin Cash vurgusu

Mayıs ayı makalesinde Avrupa Merkez Bankasının Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Bitcoin Cash vurgusu
0

Avrupa Merkez Bankasının bu ayki makalesi kripto para piyasaları ile ilgili. Makalede Merkez Bankasının Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Bitcoin Cash vurgusu ön plana çıkıyor.


Merkez Bankasının Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Bitcoin Cash vurgusu

 Avrupa Merkez Bankasının (ECB) Mayıs ayısı konusu kripto paralar ile ilgili. Makalenin başlığı “Kripto-Varlıklar: Finansal istikrar, para politikası, ödemeler ve piyasa yapısı üzerine etkileri” (Crypto-Assets: Implications for financial stability, monetary policy, and payments and market infrastructures).

Makalenin Özet (Abtract) bölümü şu şekilde:

“Makale, ECB’nin Kripto Varlıklar Görev Gücünün analizinin sonuçlarını özetliyor.  İlk olarak makale, genel kabul görmüş bir tanım yokluğunda kripto varlıkların bir nitelemesini önerir ve bu fenomenin tutarlı analizi için bir temel oluşturur. İkinci olarak, bu makale kripto varlıklar piyasasındaki son gelişmeleri analiz eder ve finansal piyasalar ve ekonomi arasındaki bağları ortaya çıkarır. Son olarak kripto varlıkların para politikaları, ödemeler, piyasa yapısı ve finansal istikrar üzerindeki potansiyel etkilerini analiz eder.”

Geçtiğimiz günlerde ECB Başkanı Mario Draghi’nin Bitcoin ile ilgili önemli açıklamaları olmuştu. Konu ile ilgili AB Merkez Bankası Başkanı Mario Draghi’den Bitcoin hakkında önemli açıklamalar, haber başlığımıza tıklayabilirsiniz.

Makalenin 12’inci sayfasında ise Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Bitcoin Cash vurgusu var. Makalenin bu bölümündeki alıntı şu şekilde:

“Bitcoin, kripto varlıkları piyasa kapitilizasyonu ve kullanıcı popülaritesi ile yönlendirmeye devam etmektedir. Yaklaşık 1900 adet kripto varlıklar bulunmaktadır. Bu sayı Nisan 2013 tarihinde 7 civarında idi. Bitcoin’in yanında Ether, Ripple ve Bitcoin Cash kullanım, piyasa kapitilizasyonu ve iş çeşitlendirmesi açısından en önemli kripto varlıklardan sayılmaktadır.”

Görüldüğü üzere artık kripto paralar sadece kripto para piyasası yatırımcılarının gündeminde değil. Küresel ekonomiye yön veren aktörler de akademik olarak kripto para piyasalarını dikkate almaktadır.

Makalenin tamamına kaynak linkine tıklayarak yada ECB sitesinden ulaşabilirsiniz.

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

Jimmy Song: Kripto yatırımı yaparken Bitcoin ile altcoin’leri birlikte tutmak anlamsız

Ripple’ın CEO’su Garlinghouse: Bitcoin’inde uzun pozisyon aldım

Çin’den kafa karıştıran haber: Kripto paralar ve Bitcoin yasak mı değil mi?

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X