Home Altcoin Ticari Fırsat: Stellar Dolar paritesi ‘satın al’ sinyali veriyor
koinmedya_brave

Ticari Fırsat: Stellar Dolar paritesi ‘satın al’ sinyali veriyor

Ticari Fırsat: Stellar Dolar paritesi ‘satın al’ sinyali veriyor

0
“sportsbet”

Stellar Dolar paritesi ani sert fiyat hareketiyle karşı karşıya görünüyor. Uzun zamandır süregelen simetrik üçgen içerisinde fiyatlar daralan destek ve direnç çizgilerine dokunarak daha düşük tepeler ve daha yüksek dip seviyeleri oluşturuyor.


Stellar Dolar paritesi ‘satın al’ sinyali veriyor

Paritede yakın bir zamanda bir çıkış olabilir. Fiyat bir sonraki üçgen formasyonun zirvesine yaklaşmaya başlayınca fiyat ani çıkış yapabilir. Eğer mum günü 0.13 doların altında tamamlarsa fiyat kendini 0.11 dolara kadar salabilir. Ama bu gerçekleşmezde fiyat 0.14 doların üzerine çıkarsa işte tam bu seviyede XLM/USD paritesinde ralli ile karşılaşabiliriz.

100 SMA, uzun zamandır 200 SMA’nın üzerinde bulunması bize fiyatın yukarıya doğru hareketinde çok da kuvvetli direnç noktalarıyla karşılaşmayacağını gösteriyor. Diğer bir deyişle, destek noktasının işe yaraması olası iken direnç noktası aşılabilir.

Diyelim ki 100 SMA desteği işe yaramadı ve fiyat düştü. Fiyatın düşüşünü 200 SMA durdurabilir. Böyle bir durumda artık 100 SMA destek noktasından direnç noktasına dönüşür.

bittrt_koinmedya

RSI indikatörü, satış baskısından ötürü aşırı satış bölgesine girmiş durumda. Ancak bu seviye ayıların yorgun olduğunun da bir işareti olarak da kabul edebiliriz. Stochastic ise XLM tokenin aşırı satıldığını teyit ediyor. Durum aniden tersine dönebilir.

Yukarıdaki grafik gibi daralan üçgen formasyonlarında fiyat üçgenin sonuna kadar hareketini devam ettirmez. Genellikle BTC’de ani bir hareket olmadıktan sonra, üçgenin sonuna doğru ya aşağıya doğru kırar yada yukarıya doğru çıkış yapar.

Çoğu altcoin’in ani çıkış yaptığı son zamanlarda Stellar fiyatından da ani çıkış ile karşılaşabiliriz. Ama bir kez daha vurgulamak istiyoruz. Bitcoin’de geçekleşen fiyat hareketi tüm piyasayı etkilediği için 1 numaralı kriptoda yaşanabilecek çıkış yada düşüş anında piyasada karşılık bulur. XLM tokeni de bu durumdan muaf değildir.

Olurda alım yaparsanız 0.127 seviyesine stop-loss koymanız mantıklı bir tercih olacaktır.

Yazımız gördüğümüz bir fırsatı size aktarmak için kaleme alınmıştır. Ticari tavsiye niteliği taşımamaktadır. Yatırımlarınızı kendi kararlarınız neticesinde yapınız.

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

coinajans
Etiketler:
cryptopazar_koinmedya
0
0
0