1xbit_headerbanner_koinmedya
Home Kripto para Haber Blockchain Haber Facebook kripto para platformu Libra Networks için İsviçre’yi tercih etti

Facebook kripto para platformu Libra Networks için İsviçre’yi tercih etti

Facebook kripto para platformu Libra Networks için İsviçre’yi tercih etti
0

Facebook kripto para platformu Libra Networks için İsviçre’yi seçti. Libra Networks, birkaç hafta önce kimseye duyurulmadan Cenevre’de tescillenmiş. Şirketin blockchain, kripto paralar, ödemeler gibi konularda hizmet vermesi bekleniyor.


Facebook kripto para platformu Libra Networks İsviçre’de tescillendi

Facebook, Libra Networks ismini verdiği finans ve teknoloji şirketini kimseye duyurmadan İsviçre’de kaydettirdi. Facebook’un bu yeni bölümü, blockchain, ödemeler, veri analizi, büyük veri ve diğer teknolojilere odaklanacak.

Facebook’un, blockchain ve kripto dünyasındaki faaliyeti yeni bir düzeye ulaştı. Öyle görünüyor ki Facebook, kimseye duyurmadan “Libra Networks” ismini verdiği şirketini İsviçre’de kaydettirmeyi seçmiş. Bu yeni girişimin sosyal medya deviminin “Project Libra”sı ile direkt ilişkisi var.

İlgili: Spencer Bogart: Facebook coin Bitcoin’e geçiş için ara kademe vazifesi görecek

Ortaya çıkan bilgilere göre, bu yeni finans ve teknoloji şirketinin paydaşı olarak Facebook Global Holdings görünüyor. Yeni şirket, finans ve teknolojinin blockchain, ödemeler, veri analizi, yatırım, büyük veri, kimlik yönetimi ve diğer teknolojik konulara odaklanacak.

Şirket iki hafta önce, yani 2 Mayıs’ta Cenevre’de tescillenmiş. Şirketin finansal ve teknolojik hizmetler sunması ve ilgili donanım ve yazılımların gelişimi alanında çalışması beleniyor. En azından İsviçre siciline sunulan planlar böyle.

Tabii genel olarak şirketin kaydı için İsviçre’nin seçilmesi çok anlamlıdır. Çünkü İsviçre’nin Zug kasabası blockchain ve kripto para teknolojileri merkezi olarak “Kripto Vadisi” adıyla biliniyor.

Daha önce Coinspeaker, Facebook’un kripto tabanlı bir ödeme sistemi üzerine çalıştığını duyurmuştu. Project Libra ismi verilen proje çerçevesinde Facebook’un birkaç e-ticaret şirketi ve finans devi ile işbirliği için görüştüğü belirtilmişti.

İlgili: Facebook, kripto parası için Libra isminin patentini aldı

Ancak bu haberlere rağmen proje konusunda başka bir ayrıntı bulunmuyordu. Facebook’un iki milyardan fazla kullanıcısı var ve bu yılın başından itibaren aktif bir şekilde kripto para ve ödemelerle ilgili çalışmalar yürütüyor. Bu çalışmalar da gizli tutuluyor.

Kimilerine göre sosyal medya devinin bu projesi, kripto para piyasası için önemli bir gelişme olacak. Özellikle de Facebook’un mevcut kullanıcı sayısı düşünüldüğünde kripto para kullanımı hem yaygınlaşacak hem de daha çok benimsenecektir. Bu konuya dikkat çekenlerden biri de Michael Novogratz’dı.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X